13.  11.  2008    Internet  |  Vyzkoušejte

Vyzkoušejte: Dokumenty online v Office Live Workspace

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Společnost Microsoft včera ohlásila spuštění české verze Office Live Workspace, tedy úložiště Wordu, Excelu, plánovače úkolů a mnoha dalšího. Jak na webu snadno tvořit a sdílet dokumenty, tabulky a jiné soubory?

Na webu Office Live Workspace můžete s dokumenty a informacemi pracovat z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Máte možnost prohlížet a přidávat poznámky k dokumentům, po instalaci rozšíření pro PowerPoint, Excel a Word také snadno otevírat dokumenty uložené na webu přímo z aplikací Office a úpravy opět ukládat na web stiskem jediného tlačítka.

  1. Otevřete domácí stránku služby na adrese workspace.office.live.com.
  2. Pokud nemáte vytvořen účet Live ID, stiskněte tlačítko Zaregistrovat se a založte jej. Přihlašovací jméno pak zadejte do pole Windows Live ID a po vyplnění hesla stiskněte tlačítko Přihlásit

     

    Poznámka: Během práce v Office Live Workspace může Internet Explorer nebo systém vyžadovat instalaci rozšiřujících doplňků, množství a druh závisí na stávajícím nastavení vašeho počítače. Vždy je však potvrďte a nechte nainstalovat.

  3. Pro sdílení nového souboru následujte odkaz Přidat dokument a vyberte soubor na svém počítači. Může se jednat o libovolný typ, tedy například obrázky, dokumenty Wordu, tabulky Excelu, PDF a další:

  4. Pokud chcete začít vytvářet nový soubor v rámci online prostoru, otevřete nabídku Nový a vyberte jeho typ:

  5. Nyní přichází na řadu kompletní provázání vašeho počítače s prostorem online. Pokud například ve Wordu zvolíte klasický příkaz pro uložení dokumentu, zobrazí se namísto dialogu obsahu počítače obsah Office Live Workspace a můžete soubor umístit přímo na web:

  6. Pro poskytnutí dokumentu kterémukoliv jinému uživateli označte soubor pomocí přilehlého zaškrtávacího pole a stiskněte tlačítko Sdílet.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře