12.  4.  2012    Sociální sítě

Vyzkoušejte: Jak propojit Facebook s Twitterem?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud používáte Facebook a Twitter zároveň mohou se vám hodit možnosti jejich vzájemného propojení. Přinášíme postupy krok za krokem, jako to spolehlivě provést.

V základním nastavení bez použití dodatečných nástrojů jsou dvě možnosti, kterými můžete propojit své profily na Facebooku a Twitteru. Tu první nabízí Twitter v nastavení profilu, druhou naopak poskytuje Facebook v samostatné sekci.

Připojení Facebooku k Twitteru

Abyste ke svému Twitteru mohli připojit z Facebooku, musíte otevřít nastavení, ke kterému se dostanete na adrese www.twitter.com/settings/profile. Zde naleznete tlačítko s nápisem Sign in to Facebook and connect your accounts (Přihlásit se k Facebooku a propojit účty).

autorizace t2f.png
Možnost přihlášení z Facebooku do Twitteru

Po kliknutí na toto tlačítko budete přepojeni na stránky Facebooku, kde povolíte nové aplikaci, aby mohla přistupovat k vašemu účtu – tj. například vám aktualizovat stav. Potvrzení provedete kliknutím na tlačítko Přihlásit se pomocí Facebooku.

post facebook.png
Propojení Facebooku a Twitteru v praxi

Po propojení budou automaticky vaše příspěvky z Twitteru přidávány i k vašemu profilu na Facebooku. U něj bude zmínka, že tento příspěvek pochází z Twitteru. Přeposílat se nebudou pouze tweety, které jsou odpověďmi, či soukromé zprávy.

Zrušit propojení můžete opět v nastavení, kde kliknutím na odkaz Disconnect zrušíte napojení Twitteru na Facebook. Vše proběhne automaticky.

Připojení Twitteru k vašemu Facebooku

Do nastavení, ve kterém můžete k vašemu Facebooku připojit Twitter, se dostanete na adrese www.facebook.com/twitter. Zde naleznete tlačítko s nápisem Propojit s Twitterem. Pokud spravujete nějaké stránky, tak ty budou vypsány níže, a navíc u každé z nich naleznete stejné tlačítko.

Kliknutí na toto tlačítko vás přepojí na stránky Twitteru, kde autorizujete novou aplikaci, která může přistupovat k vašemu účtu – tj. psát za vás příspěvky nebo vám například měnit profil. Potvrzení provedete kliknutím na tlačítko Authorize app.

done f2t.png
Potvrzení o propojení profilů

Jamile dojde k propojení, budete přepojeni zase zpět na Facebook. Zde poté můžete upravit další nastavení, jako které aktualizace budou z Facebooku posílány na Twitter. Zvolit můžete jen aktualizace stavů, nebo je rozšířit i o fotky, odkazy, videa a události.

Na Twitter budou nyní automaticky sdíleny všechny nové aktualizace dle vašeho nastavení, které mají nastaveno soukromí jako veřejné. Pokud je příspěvek delší než 140 znaků, bude automaticky zkrácen a doplněn o odkaz na příspěvek na Facebooku.

Zrušit propojení můžete opět na adrese www.facebook.com/twitter, konkrétně kliknutím na odkaz Zrušit napojení na Twitter. Celá akce poté proběhne automaticky.

Důležité: K propojení Facebooku s Twitterem si můžete zvolit jeden z těchto návodů, avšak nedoporučuji vám kombinovat je – pokud byste provedli oba návody zároveň, začaly by se vám na Facebooku příspěvky duplikovat.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Re: Propojení twitteru s spravovanou stránkou fb Zuzana 18.  3.  2015 12:01
Propojení twitteru s spravovanou stránkou fb Petr 30.  8.  2013 14:23
Jak propojit Facebook a Twitter socialdesigncz 21.  2.  2013 9:35
FB -> Twitter Martin 12.  10.  2012 18:51
Přidat příspěvek Zobrazit vše