16.  4.  2012    Vyzkoušejte  |  Sociální sítě

Vyzkoušejte novinku a nahrajte na Google+ titulní fotku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Oblíbená sociální síť Googlu se dočkala několika výraznějších změn, a to jak vzhledových, tak v oblasti funkcí. Poradíme vám, jak vložit titulní fotografii.

Google v uplynulém týdnu upravil svou sociální síť a dodal jí nový vzhled. Dá se říct, že Google+ je naprosto překopaný, že nezůstal kámen na kameni. Mezi nové vlastnosti profilů na Google+ patří vkládání titulní fotky. My vás nyní naučíme, jak na to snadno a rychle.

profil.png
Úvodní zobrazení v profilu Google+

Pokud jste dříve otevřeli profil na sociální síti Google+, přivítalo vás kromě profilové fotky také pět titulních obrázků. Někdo tam měl pět obrázků, které tvořilo jednu větší fotografii, jiný zase pět různých obrázků. Nyní si v nastavení můžete nahrát rovnou onu větší fotografii.

profil2.png
Odkaz na změnu fotek v náhledu jednotlivých snímků

Otevřete tedy svůj profil a najeďte myší na titulní fotky. Zobrazí se přes ně černý pruh a v něm bude odkaz Změnit fotky. Kliknutím na něj se dostanete do nastavení.

profil3.png
Úprava titulních fotek

V nově otevřeném nastavení můžete rovnou měnit těchto pět titulních fotek, stejně tak nejdříve změnit šablonu titulní fotky. Tuto volbu naleznete hned jako první položku nastavení. V této volbě si ze dvou tlačítek vyberete, zda bude titulní fotografie celistvá, nebo jestli raději preferujete pět různých fotek.

Pokud vyberete celistvou fotografii, Google pro vás nachystal jednu ukázkovou fotografii, zvolit si však můžete vlastní. Titulní fotografii opět překrývá černý pruh s odkazem Změnit titulní fotku. Kliknutím na něj se vám zobrazí formulář pro výběr nové fotografie. Tu můžete buď vybrat ze svých stávajících fotek, nebo nahrát novou určenou pro tento účel. Ta by měla mít rozměr 940 x 180 px. Fotka bude po nahraní zobrazena v celé šíři vašeho profilu a bude ji částečně překrývat vaše profilová fotka.

profil7.png
Upravená titulní fotkaX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Re: Veľkosť fotky lubos777 17.  4.  2012 14:33
Veľkosť fotky lubos777 17.  4.  2012 14:32
RE Gloe 17.  4.  2012 11:51
Na FB to má ještě smysl kluzo 17.  4.  2012 6:33
Kde jsem to jen viděl? WiQiX 17.  4.  2012 1:16
Přidat příspěvek Zobrazit vše