24.  11.  2008    Internet  |  Vyzkoušejte

Vyzkoušejte: Sportovní přenosy z celého světa zdarma

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nemáte satelit, nechcete platit kabelovku, a přesto byste rádi sledovali nejatraktivnější sportovní přenosy? Poradíme vám, jak a kde na webu naladit více i méně legální stanice, za které nebudete muset platit ani korunu!

Ještě než se podíváme na přehled dostupných kanálů a fór, kde se o nich dozvědět, je dobré rozdělit přenosy do tří základních kategorií, které nás budou zajímat:

  • Legální streamované přenosy – volně dostupné vysílání některé televize, které si může zdarma zobrazit každý, kdo má zájem. U nás se jedná například o přímé fotbalové přenosy České televize z Gambrinus ligy, případně hokejové vysílání z extraligy. Výhodou je prakticky stoprocentní dostupnost, nevýhodou možné zobrazování reklam, které může kompenzovat sledování zdarma.
  • Streamované přenosy načerno – zpravidla se šíří tak, že někdo vezme signál konkrétní televize a v podobě streamu jej pak šíří dál, na konkrétní webové stránce. Výhodou je, že tak můžete sledovat u nás jinak zcela nedostupné vysílání, nevýhodou pak nižší garance dostupnosti a nutnost hledání webových adres stanic. Například při psaní tohoto článku po nedělním obědě sleduji nizozemský Voetbalstream s přenosem AZ Alkmaar – Ajax Amsterdam, aktuálně je připojeno přes 12 000 uživatelů a počet určitě ještě výrazně naroste:

  • P2P aplikace – jedná se o obdobu klasických P2P sítí, ze kterých stahujete hudbu, filmy nebo aplikace. Signál mezi sebou sdílí tisíce počítačů, vzájemně si je poskytují podle aktuální dostupnosti. Výhodou je poměrně vysoká kvalita bez jakéhokoliv trhání. Pro přehrávání jsou zapotřebí speciální klienti nebo doplňky prohlížečů, podobně jako u klasických P2P sítí.

Legální streamované přenosy

Pro fanoušky českého fotbalu a hokeje je tato sezóna významná tím, že může jakékoliv utkání sledovat zdarma online. Pro fotbalové přenosy stačí navštívit webové stránky www.fotbalzive.cz, na kterých Česká televize nabízí přenosy všech utkání Gambirnus ligy, a to ve formě standardního streamu pro Windows Media Player – video se zobrazí v zahrnutém okně, není ale problém maximalizovat je na celou obrazovku, případně zkopírovat adresu ze zdrojového kódu stránky a otevřít externě. Naproti tomu extraligový hokej je k dispozici živě na tv.hokej.cz, musíte však mít nainstalován SilverLight. Video zde nejde zvětšovat, jelikož přenosy jsou sponzorovány reklamou, která se okolo zobrazuje. Občas můžete narazit na zajímavý přímý přenos také na slovenské STV3, která své vysílání šíří po síti zdarma. Nabízí fotbalové i hokejové přenosy, dnes (v neděli) v 17:00 například přímý přenos anglické Premier League mezi Sunderlandem a West Hamem, který by u nás jinak byl dostupný jen na kabelové Galaxii Sport.

Streamované přenosy načerno

Největší problém se streamy načerno spočívá ve zjištění adresy webové stránky, kde vysílání poběží. Naštěstí ale existuje několik webů, které tuto mravenčí práci odvedou za vás a nabídnou vám přímé odkazy na jednotlivá utkání (často bývají aktivní opravdu až s jeho začátkem). Mezi oblíbené a denně aktualizované rozcestníky tohoto typu patří například Atdhe.net, který je jedním z nejlepších zdrojů pro zámořské sporty, o víkendech ale nechybí ani kompletní programy německých lig, anglické Premier League nebo španělská a italská utkání. Noční přenosy NHL patří mezi špičku co do kvality, potřebujete ale dostatečně rychlou linku, aby se vám obraz netrhal.


Ukázka části nedělního programu na webu Atdhe.net. Každý den zde najdete přenosy ze všech koutů světa, po klepnutí na odkaz se pak vždy v novém okně prohlížeče otevře přímo přehrávač

Výhodou Atdhe.net je, že obsahuje odkazy na streamy Windows Media Playeru nebo flashové obdoby, nemusíte tak instalovat žádný doplňující software (a na pár výjimek, které si prohlížeč vyřeší stažením P2P doplňku). Pokud chcete kompletní seznamy vysílání, tedy jak klasických streamů, tak P2P, zabruste například na rozcestník MyP2P.eu nebo Football4less.com. Níže se dočtete, jak s P2P streamy pracovat.

P2P streamované přenosy

Nejlepší kvalitu a největší výběr utkání v současné době nabízej přenosy šířené prostřednictvím speciálních P2P aplikací. Fungují podobně jako klasické P2P sítě, pouze nedochází ke sdílení souborů, ale dat vysílání. Do svého počítače si tak nejprve musíte nainstalovat klienta dané sítě (například Sopcast, PPlive, TVU, TVAnts apod.), který pak umožňuje sledování v dané síti. Samozřejmě musíte mít povolené vybrané porty a firewall vám nesmí blokovat odpovídající komunikaci. Odkazy na kanály v jednotlivých sítích naleznete například na již odkazovaných stránkách MyP2P.eu, kde nechybí ani informace o kvalitě a hodnocení.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 15

Poslední komentáře Komentáře

Re: www.sportprenosy.cz - sportovní přenosy a sport živě online, přenosy zdarma Marek 25.  9.  2018 14:56
živé přenosy zdarma pro sázkaře Tavares4life 16.  8.  2018 22:26
www.sportprenosy.cz - sportovní přenosy a sport živě online, přenosy zdarma Marek 7.  6.  2018 18:31
Re: http://www.netmix.cz/prenosy-online/ zivelive.cz 18.  3.  2018 9:46
Přenos Hana 17.  3.  2017 21:10
Přidat příspěvek Zobrazit vše