17.  12.  2008    Vyzkoušejte

Vyzkoušejte: Virtuální procházka po New Yorku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Program Google Earth je všeobecně známý jako prohlížeč satelitních a leteckých snímků Země. Už méně se ale ví, že obsahuje také 3D modely vybraných budov. Google nyní významně vylepšil pokrytí New Yorku těmito budovami. Při práci – nebo lépe řečeno při hraní – s Google Earth si budete připadat jako na skutečné procházce.

A vůbec: Google Earth je úžasný program, u něhož prohlížením známých a neznámých míst na Zemi snadno strávíte hodiny. Je zdarma, je česky... není důvod, proč byste si ho neměli stáhnout a nainstalovat.

GE1.jpg GE2.jpg GE3.jpg
Google Earth, jak ho známe: s leteckými snimky Země

Teď se ale bavíme o 3D modelech

V Google Earth zamiřte na Manhattan, polostrov, na kterém leží město New York. Nejrychleji se na něj dostanete zadáním slova Manhattan do vyhledávacího pole v levém horním rohu. Zároveň zkontrolujte, zda v bloku Vrstvy v levém spodním rohu obrazovky máte zaškrtnutou položku Prostorově zobrazené budovy.

GE1.png
Pro zobrazení 3D modelů budov je třeba zaškrtnout políčko

Aby 3D modely vynikly, musíte v Google Earth naklonit pohled. Nejlépe to provedete stisknutím prostředního tlačítka myši a následným jemným pohybováním myší. Scéna se vám začne měnit pod rukama. Levým tlačítkem myši pak můžete obrazem posouvat, otočením kolečka se mění měřítko.

GE4.jpg GE5.jpg GE6.jpg
Napřed není moc vidět, ale stačí naklonit pohled a 3D budovy vystoupí ze země
GE7.jpg GE8.jpg
Pohled z východního břehu směrem k severu Manhattanu • 3D budovy nejsou jen v New YorkuX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře