12.  8.  2011    Ostatní  |  Vyzkoušejte

WebMail Notifier: Osobní pošťák zcela zdarma

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže chcete být pravidelně informování o příchozích e-mailech přímo v prohlížeči, poslouží vám doplněk WebMail Notifier. Jak na jeho správné nastavení?

Žijeme v informační společnosti, počítač používáme k práci, přes internet hledáme nové informace, komunikujeme s přáteli. A nejenom s nimi, komunikujeme s různými e-shopy, slevovými servery, dostáváme spam. Všechny tyto informace putují e-mailem, pokud nepoužíváte nějakého klienta (Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird nebo třeba Pegasus Mail), prozkoumáváte obsah schránky přes webové rozhraní.

novy-mail.png
Máte dva nové e-maily!

Není však trochu zdlouhavé, načítat webového klienta? Celou práci si zjednodušíte způsoby, kterými vás bude webový prohlížeč o nové poště informovat v momentě, kdy dorazí. Uživatelé Firefoxu tak poznají WebMail Notifier, fandové Chrome a Opery jeho okleštěnou verzi X-notifier.

WebMail Notifier již má přednastavené hodnoty pro všechny hlavní světové freemaily – Gmail, Yahoo, Hotmail i AOL. Obsahuje i některé další služby, avšak české freemaily chybí. Ale nezoufejte, nemusíte si zakládat nový e-mail na některé z podporovaných služeb. Rozšíření nabízí přístup i přes protokoly POP3 a IMAP, jež všechny české e-mailové služby podporují. Tyto protokoly samozřejmě ke stahování pošty používají také všichni standardní klienti.

pridat-gmail.png
Nechat si hlídat emaily elektronickým pošťákem můžete i v případě, že používáte Gmail na vlastní doméně

Po nainstalování se v prohlížeči na liště vedle vyhledávání objeví nové tlačítko s obálkou, jinými slovy váš osobní pošťák. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte příkaz Možnosti. Otevře se tím tabulka, jejíž pomocí můžete přidat nový účet. Vyberte ze seznamu službu, kterou používáte, vyplňte požadované údaje a dobu, jak často ověřovat nové zprávy (10 minut zpravidla postačí), na závěr klepněte na tlačítko Přidat.

skript-mail.png
Rozšíření samozřejmě neobsahuje všechny světové freemaily, můžete si ale přidat vlastní nastavení

Co však dělat, pokud vámi používaný freemail není v seznamu? Použijte možnost, o které jsme psali výše – protokoly POP3 nebo IMAP, nebo si ji přidáte. Na oficiálních stránkách doplňku naleznete seznam dostupných skriptů s nastavením, kromě jiného i české e-mailové služby Atlas.cz, Centrum.cz a Seznam.cz, můžete si ale nechat oznamovat i zprávy ze sociálních sítí Facebook a Twitter, nakupující potěší i eBay. Soubor s příponou .js si stáhněte do počítače a přidejte přes tlačítko Skripty. Poté se v roletce začne zobrazovat i možnost přidání těchto serverů.

Všechny účty máte přidané, můžete se vrhnout na používání. Pokud vám přijde nový mail, z šedého tlačítka se stane barevné. A potřebujete e-maily zkontrolovat na požádání? Není problém, klikněte na tlačítko a vyberte možnost Zkontroluj nyní.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře