8.  9.  2009    Internet

Webnode: Stránky zdarma a bez námahy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

K vytvoření stránek či elektronického obchodu nepotřebujete žádné technické znalosti nebo specializovaný software. Díky moderním technologiím postačí internetový prohlížeč.

Umožnit vytvoření webových stránek komukoliv bez dalších technických znalosti či softwaru, na tomto konceptu je založena služba Webnode z dílny brněnských programátorů. Tvůrci se zaměřili hlavně na to, abyste pak vy již nemuseli nic programovat. Žádné komplikované úpravy, pouhé přetahování objektů myši a psaní jako v běžných textových editorech. Psát blog, přidávat články, publikovat novinky, komunikovat se čtenáři v komentářích či fórech nebo zjišťovat jejich názor v anketách – krátká ukázka možností, které navíc můžete jakkoliv rozšiřovat službami třetích stran. Jak na rychlý začátek a použití výchozích možností?

webnode_10.png
Úvodní stránka webového projektu Webnode
 1. Začít práci na vlastních stránkách je jednoduché díky velmi rychlé registraci. Na stránkách www.webnode.cz stačí použít tlačítko Registrujte se! nebo případně přímý odkaz k registraci. V základu samozřejmě zcela zdarma.
 2. Adresa projektu určí adresu, na které bude váš nový web dostupný, později jej můžete přesunout i na vlastní doménu (například rodinanovakova.cz). Nezapomeňte zadat správný e-mail, který je využíván zároveň jako přihlašovací jméno a na nějž přijde zpráva s přístupovými informacemi.
  webnode_09.png
  Formulář pro rychlé založení nových stránek
 3. První krok registračního procesu si vyžádá důležité rozhodnutí o tom, zdali chcete využívat funkcionalitu internetového obchodu nebo si vytvořit běžné stránky. Tuto volbu nelze dodatečně změnit, dobře si ji proto promyslete. Název projektu by měl charakterizovat obsah vašeho nového webu, slogan je pak doplňkem, který nemusíte nutně vyplňovat.
  webnode_08.png
  Výběr typu projektu, tedy stylu uživatelem vytvářených stránek
 4. V druhém kroku si vyberete vzhled ze široké nabídky šablon. Drobné ukázky lze zvětšit kliknutím na Náhled pod každou z nich. Výběr šablony můžete kdykoliv později upravit.
  webnode_07.png
  Galerie předpřipravených šablon
 5. Poslední krok registrace umožňuje předem vytvořit základní strukturu nového webu výběrem různých stránek, které chcete mít připraveny k úpravám. Tyto stránky či kategorie obsahu můžete pochopitelně dodatečně upravit – přidat, vymazat či přejmenovat.
 6. Po úspěšném dokončení registračního procesu se automaticky ocitnete přímo v editoru webu, který jste vytvářeli. Práce s ním je velmi intuitivní – na většinu obsahu stačí dvakrát kliknout a hned jej můžete upravovat. Přidat nové prvky z nabídky Obsah je ještě jednodušší – stačí je přetáhnout myší na vybrané místo. Položky nabídky či nastavení některých prvků se upravují v dialozích dostupných pomocí tlačítek Upravit umístěných hned nad nimi.
  webnode_05.png
  Editor nově vytvářených stránek
 7. Váš nový web je od začátku naplněn textovým obsahem, který slouží jako nápověda. Tyto texty byste měli nahradit vlastním obsahem. Při jakýchkoliv úpravách nesmíte zapomenout změny publikovat, aby se projevili i pro veřejnost. Systém samotný má velmi široké možnosti použití i přizpůsobení. Za pomoci Webnode můžete vytvářet jednoduché stránky s menším množstvím informací, ale i obrovské informační portály (jako ukázka dobře poslouží například tato polská stránka alfaomega.webnode.com). Je pouze na vás, jakým obsahem své stránky naplníte.
 8. Pro opětovný návrat do administrace využijete hlavní stránku www.webnode.cz – vpravo nahoře stačí zadat váš e-mail a vybrané heslo. V části Moje projekty pak můžete vstoupit do administrace projektu odkazem Upravit stránky. Na tomto místě můžete také vytvořit nový projekt – například i pokusné stránky pro hrátky s obsahem a zkoušení funkcí.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 20

Poslední komentáře Komentáře

Chyba na kráse Nikolka 28.  1.  2011 23:00
žádost o radu MIchaela 16.  12.  2010 17:46
REG. honza 27.  10.  2009 7:31
podpora Luo 20.  9.  2009 12:39
Je to super vec pochvala chalanom co to robia steaven 10.  9.  2009 13:52
Přidat příspěvek Zobrazit vše