21.  6.  2011    Vyzkoušejte

Wimbledon online: Kde sledovat přenosy zdarma?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Tenisový svátek láká mnoho diváků, souboje na trávě přinášejí dramatické okamžiky a perfektní zábavu. Prozradíme vám, jak je na webu můžete naladit v přímém přenosu.

Z českých televizních stanic koupila práva na vysílání Wimbledonu stanice Nova Sport, a tak je zapotřebí mít kabelovku. Samozřejmě nepřekvapí, že odpovídající stream na webu není, tenisoví fanoušci proto musí hledat alternativy. Navíc i v případě Nova Sport nebo jiných stanic je zde nevýhoda, že jste odsouzeni ke sledování jen jednoho konkrétního přenosu, který je vybrán. Přitom se však zrovna při psaní tohoto článku souběžně odehrává více než desítka klání, takže v tomto ohledu se vyplatí poohlédnout po jiném zdroji.

Podobně jako v případě jiných událostí je i u Wimbledonu oblíbeným rozcestníkem na online přenosy www.fromsport.com, který rovněž přináší různé alternativní odkazy pro jednotlivé zápasy. Výhodou je, že si můžete vybrat přenos podle požadované rychlosti, vámi používaného přehrávače nebo i jazyka, v němž vysílání probíhá. Stránky jsou pravidelně aktualizovány, a tak na začátku sportovní události najdete třeba jen jeden odkaz, nicméně již během pár úvodních minut přibude několik dalších.

prenos.png
Radek Štěpánek právě bojuje o první úspěch na letošním Wimbledonu a přenos je pěkně plynulý, dostatečně kvalitní, samozřejmě s anglickým komentářem

Z ostatních webů, které vás nasměrují ke sledování přenosů, si do záložek přidejte také stránky www.atdhenet.tv, které byly na této adrese nedávno nově zprovozněny po zrušení dřívější verze. Tvůrci vsadili na přehlednost a nabídku rychlých odkazů před grafickými omalovánkami, což by vás však nemělo odradit – stránky denně nabízejí řadu odkazů, i zde jsou k dispozici alternativy s různou rychlostí a jazykovým komentářem.

Samostatnou pozornost věnujte stránkám www.livescorehunter.com, které neslouží pouze pro zobrazování aktuálních sportovních výsledků, jak by mohl název napovídat. Tuto sekci zde samozřejmě také najdete, nicméně zajímavější je přehled živých vysílání, skrytý pod označením Live Streaming. U jednotlivých utkání je k dispozici více odkazů, navíc rovnou zjistíte, jaká technologie je pro přenos použita a velikost videa. V neposlední řadě vyzkoušejte také www.livetv.ru.

Tip navíc: Zajímají vás průběžné výsledky a aktuální statistiky u každého utkání? Pak nepropásněte ani oficiální Scoreboard na stránkách Wimbledonu.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Wimbledon zive Wimbledon zive 3.  6.  2018 15:05
.. 22.  6.  2011 13:18
Re: A P2P? jim 22.  6.  2011 11:03
A P2P? milanlunak 22.  6.  2011 9:41
Přidat příspěvek Zobrazit vše