10.  10.  2011    Windows 7  |  Vyzkoušejte

Windows 7 hack: Oblafněte okaté omezení verze Starter

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Řada netbooků obsahuje systém Windows 7 Starter, ve kterém je úmyslně vypuštěno mnoho funkcí. Často naštve nemožnost změnit pozadí plochy, známe však bezva fintu.

Uživatelé Windows 7 Starter jsou ve výchozí instalaci odsouzeni sledovat logo Windows při každém spuštění, v detailech přizpůsobení tuto tapetu nelze změnit. Programem Oceanis Change Background W7 si však do systému doinstalujete právě tuto možnost. Po instalaci počítač restartujte a program poté spusťte. Otevře se vám intuitivní rozhraní pro změnu tapety, rozložení ovládacích prvků je velice podobné rozhraní pro změnu plochy z jiných vydání Windows 7. Při úpravách podobného druhu pamatujte na to, že je provádíte na vlastní nebezpečí, jelikož u verze Starter dochází k porušení licenčních podmínek. Konkrétně použití jakéhokoli programu, který umožňuje změnu plochy, dochází k porušení licenčních podmínek, které jsou součástí produktu, a to podle odstavce Rozsah licence, který jste během instalace Windows 7 Starter odsouhlasili.

oceanis.png
Změna tapety v programu Oceanis Change Background W7

V horní části okna vybíráte složku, ze které budete volit tapetu plochy. Kliknutím na tlačítko Procházet můžete zvolit libovolnou složku z vašeho počítače. Prostřední tabulka pak obsahuje dostupné obrázky ve vybrané složce. A v dolní části okna nastavíte pozici obrázku na ploše (například Vyplnit, Roztáhnout či Na střed).

Tak jako ve Windows 7, můžete i zde nastavit automatickou změnu pozadí, kdy vyberete několik tapet, které se vám líbí. Můžete si samozřejmě zvolit i dobu, po které se bude obrázek automaticky měnit.

Změna plochy určitě nepatří mezi nejdůležitější funkce systému, avšak pro běžného uživatele je to nastavení systému, se kterým přijde do styku nejčastěji. Oceanis Change Background W7 přináší uživatelům tuto funkci v takovém stavu, na jaký jsou zvyklí ze svého stolního počítače.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 39

Poslední komentáře Komentáře

Re: Proboha, co to ty začátečníky učíte? Matess 27.  12.  2014 16:54
Re: Proboha, co to ty začátečníky učíte? Karel 14.  5.  2012 14:05
Re: licence George2005 12.  10.  2011 21:21
Re: licence VELI 12.  10.  2011 20:02
Re: licence Detailista 12.  10.  2011 19:36
Přidat příspěvek Zobrazit vše