18.  9.  2012    Windows 8

Windows 8: Místní, nebo online účet?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jednou z praktických a hojně diskutovaných novinek nadcházejícího operačního systému je možnost provázání s online účtem. Co se pak ve skutečnosti synchronizuje a jak?

Mezi vylepšení Windows 8, jejichž oficiální uvedení do prodeje se kvapem blíží, patří také propojení s online účtem Microsoftu. V praxi toho využijete při práci na více počítačích na různých místech – namísto klasického lokálního účtu je možné se přihlásit k internetovému účtu a využít stávajícího nastavení. Tento koncept samozřejmě musí podporovat také jednotlivé programy. Základem je úzká provázanost se standardním online účtem Microsoft (dříve známým pod označením Live ID), který již delší dobu funguje jako pojítko mezi jednotlivými službami Microsoftu v síťovém prostředí.

Přihlašování skrze online účet a automatickou synchronizaci vybraných položek při instalaci Windows 8 poznáte ihned během vytváření výchozího uživatelského profilu. Jedná se o standardní možnost, kterou však můžete přeskočit stisknutím odpovídajícího tlačítka Přihlašovat se bez účtu Microsoft, tedy vytvořit standardní místní účet. Lokální uživatelský účet využijete v případě, kdy zatím online účet Microsoft nepoužíváte a ani nehodláte těžit z výhod automatické aktualizace položek v rámci vlastního profilu. Rozhodnutí u výchozího účtu Windows 8 během instalace nijak neovlivní nastavení do budoucna, jelikož u každého nově přidávaného či upravovaného profilu lze provést dané rozhodnutí nezávisle na dřívějším.

online.png
Přihlášení online účtem při vytváření nového uživatelského profilu ve Windows 8 

Využijete-li možnosti přihlášení do Windows 8 pomocí online účtu Microsoft, synchronizují se nejen jednotlivé položky v podporovaných aplikacích (typicky například pošty), ale také nastavení samotného operačního systému. Profil se tedy synchronizuje online a na kterémkoliv počítači se s ním přihlásíte, budete mít prostředí Windows 8 vždy stejné, podle vlastního nastavení. Mezi synchronizované položky patří například barevné prostředí, plocha, grafické zpracování úvodní obrazovky, obrázek účtu, hesla, témata, jazyková nastavení nebo nastavení výchozího prohlížeče.

Z nejčastěji používaných služeb pak dochází k automatické synchronizaci aplikací Pošta, Kalendář, Lidé, SkyDrive a dalších. Kromě dostupnosti nastavení a obsahu vybraných aplikací na různých počítačích je propojení s online účtem výhodné i při reinstalaci Windows 8 – jakmile provedete novou instalaci, stačí namísto standardního lokálního účtu (který se běžně používal v dřívějších Windows) vytvořit propojení s existujícím online účtem Microsoftu a veškerá odpovídající konfigurace zajistí úvodní přizpůsobení v novém systému.

03.png
Vytvoření běžného místního profilu, jak jej znáte z dřívějších WindowsDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Re: Pozor na update Windows 8.1! Petr 19.  8.  2015 18:29
Pozor na update Windows 8.1! rory2k 24.  10.  2013 19:22
Přidat příspěvek Zobrazit vše