2.  3.  2012    Windows 8

Windows 8: Praktické a méně známé klávesové zkratky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

S příchodem rozhraní Metro a kostrbatějšího přepínání v rámci klasické plochy se objevilo několik zajímavých zkratek, které v novém systému můžete použít.

Rozhraní Metro přináší celou řadu kontroverzí, řada uživatelů si na něj po krátké době od uvolnění testovací verze Windows 8 ještě nezvykla. Ovládání však může usnadnit několik klávesových zkratek, s nimiž si vše usnadníte. Úvodní nabídka Metro je přizpůsobena dotykovému ovládání, a tak lze jednotlivé dlaždice například přesouvat. Ovládání klávesnicí a myší však u většiny uživatelů bude převládat, proto přidáváme trik navíc: stisknutím klávesy Win (která původně otevírala nabídku Start v hlavním panelu) zobrazíte právě Metro.

Nemusíte se bát, že by původní plocha úplně zmizela, můžete ji z Metra zobrazit buď klepnutím na odkaz Desktop, nebo rychleji klávesovou zkratkou Win + D, podobně fungují i původní klávesové zkratky pro přepínání jednotlivých aplikací, tedy například Alt + Tab. Průzkumníka Windows i nadále otevřete prostřednictvím klávesové zkratky Win + E, dialog pro spuštění libovolného příkazu zkratkou Win + R apod. – pokud budete právě v rozhraní Metro, automaticky se zobrazí plocha v Aeru.

_nab.png
Zobrazení doplňujících nabídek klávesovou zkratkou Win + C

Pokud stisknete klávesovou zkratku Win + Z, zobrazí se seznam všech programů namísto původních dlaždic, podobně klávesová zkratka Win + Qzajistí zobrazení programů a vyhledávání v nich. Potřebujete-li rychle vyhledávat v nastavení, využijte klávesovou zkratku Win + W, pomocí Win + Mezerník můžete přepínat mezi jazyky ve specializovaném grafickém dialogu. Konečně prostřednictvím Win + C lze zobrazit rychlé nabídky pro hledání, sdílení apod. (takzvaný Charm panel), resp. zkratkou Win + I zpřístupnit rychlé odkazy pro úpravu nastavení.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Rozhranie Metro Janko505 2.  3.  2012 20:44
Přidat příspěvek Zobrazit vše