11.  3.  2009    Windows XP  |  Internet  |  Windows Vista

Windows Live Messenger: Co jste nejspíš netušili

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Přinášíme pětici méně známých tipů pro Windows Live Messenger. Zvládněte pokročilé funkce, opravte si chyby a ochraňte své soukromí i heslo. Jak na to snadno a rychle?

Windows Live Messenger patří mez oblíbené klienty pro instant messaging, nabízí celou řadu možností a doplňujících nastavení. Některé funkce jsou méně známé, právě z nich vybíráme následující. Podělte se s ostatními čtenáři v diskuzi o další a prozraďte, jestli vůbec Windows Live Messenger (WLM) používáte, resp. zda z nějakého důvodu upřednostňujete jiný způsob IM.

1. Rychlé volání funkcí z webu

Pokud vytváříte vlastní webovou stránku, můžete do ní zahrnout odkazy s akcemi pro svůj profil ve WLM. Tak například odkazem href="msnim:add?contact=uzivatel@domena.cz" si vás kdokoliv po klepnutí na něj může přidat mezi své kontakty, podobně pro rychlé psaní zpráv v okně WLM stačí použít href="msnim:chat?contact=uzivatel@domena.cz". A jestliže byste raději zahrnuli odkaz pro hovor s videem, použijte href="msnim:video?contact=uzivatel@domena.cz". Text uzivatel@domena.cz všude samozřejmě značí vaši e-mailovou adresu, pod kterou jste ve WLM registrovaní.

2. Zjistěte, kdo si vás přidal do kontaktů

Pro rychlé zjištění seznamu uživatelů, kteří vás mají mezi svými kontakty ve WLM, následujte odkaz Nástroje | Možnosti | Ochrana osobních údajů | Zobrazit.

3. Dejte si pozor, co ostatním odhalujete

Doporučujeme pořádně projít nastavení Windows Live Messengeru a uživatelského profilu. Některé funkce (typicky například volba pro zobrazení přehrávaných videí a hudby ve Windows Media Playeru) dokážou občas přímo u vašeho kontaktu zobrazit informace, které byste všem známým vyzrazovat nechtěli. To samé platí i ve spolupráci s dalšími Live službami, kdy se mohou automaticky zobrazovat upozornění na nové soubory a komentáře v rámci SkyDrive. Vše je dobré pro kompletní komunikaci a spolupráci online, nicméně někdy to může obtěžovat.

info.png
Oblast s novinkami: Zjistěte si, co všechno se o vás zobrazuje ostatním

4. Prolomení hesla Windows Live Messenger

Stejně jako je tomu u všech jiných hesel, začali tvůrci programů pro jejich lámání (nebo vznešeně řečeno rekonstrukci) zkoušet i Windows Live Messenger. Obecně vám největší nebezpečí lokálního prolomení přihlašovacího hesla hrozí v případě, kdy využíváte automatického přihlášení, a tedy máte předvyplněno uživatelské jméno a heslo. Jedním z placených programů, který uživatelské jméno a heslo odhalí během okamžiku, je například Password Recovery for MSN.

reco.gif
Ukázka obnovení hesla pomocí plné verze nástroje Password Recovery for MSN

5. Automatická oprava chyb

WLM čas od času může překvapit některou chybou, k níž je připojen nic neříkající kód. Jestliže nechcete hledat význam číselného označení a pátrat po možnostech nápravy, nabízí se vám k dispozici povedený pomocník Messenger Error Fixer, který se zaměřuje na automatickou opravu. 
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Re: WLM Karel 18.  3.  2009 17:25
Re: WLM snake 12.  3.  2009 11:28
Re: WLM Ondra Bitto 12.  3.  2009 7:07
WLM PeP 11.  3.  2009 20:20
Přidat příspěvek Zobrazit vše