24.  5.  2010    Internet  |  Videokurzy

Windows Live Messenger krok za krokem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Program Windows Live Messenger patří mezi populární IM klienty, nabízí základní i pokročilé funkce pro každého. Poradíme vám, jak na jeho použití, založení účtu a komunikaci s přáteli.

Pokud vám klasické e-maily pro komunikaci s kamarády nebo známými nevyhovují úplně, vyzkoušejte takzvaný instant messaging, tedy rychlé zasílání zpráv, souborů, ale například také videa, podobně jako ve Skypu. Výhodou je, že nemusíte dlouho čekat na odpověď, namísto toho je konverzace rychlá a podobně jako e-mail také instant messaging nemá vysoké nároky na rychlost internetového připojení. Pojďte s námi ovládnout Windows Live Messenger.


(video je pro televizní vysílání natáčeno s předstihem, a tak nyní nemusí být blok zpráv aktuální)
 

Vytvoření účtu a instalace

Podobně jako například u ICQ, musíte si také v případě Windows Live Messengeru nejprve vytvořit účet, pod kterým budete později dostupní i pro ostatní kontakty. S ním se budete přihlašovat a kdokoliv z dalších uživatelů si vás snadno vyhledá a přidá. Pro založení účtu navštivte webové stránky login.live.com a následujte jednouchého průvodce. Windows Live Messenger poté můžete stáhnout a nainstalovat pomocí download.live.com.

První spuštění a přihlášení

Jakmile Windows Live Messenger prvně spustíte, musíte zadat své přihlašovací jméno (adresa, kterou jste použili při registraci) a heslo. Pokud chcete mít jiný stav, než je výchozí s označením K dispozici, vyberte jej z přilehlé roletové nabídky. Abyste se napříště nemuseli zdlouhavě přihlašovat, aktivujte možnosti Zapamatovat uživatele, Zapamatovat heslo a Přihlásit automaticky. Pamatujte ale, že toto není bezpečné na sdíleném počítači, kde by se pak každý za vás mohl vydávat!

Přidání kontaktu a poslání zprávy

Abyste mohli s někým komunikovat, musíte si jej přidat mezi své kontakty. Po přihlášení ve Windows Live Messengeru následujte možnost Přidat kontakt nebo skupinu a příkaz Přidat kontakt. Nejrychlejší vyhledání spočívá v zadání adresy, pod kterou je dotyčný registrován, vložte ji tedy do pole Adresa pro rychlé zasílání zpráv a stiskněte tlačítko Další. Jakmile je kontakt dostupný, můžete mu poslat zprávu poklepáním levým tlačítkem myši na jeho zástupce v seznamu kontaktů. Přidávat můžete populární smajlíky, měnit písmo a barvu textu apod.

Práce se stavy, IM etiketa

Během přihlášení jste si nastavili takzvaný stav, tedy status, jak vás vidí ostatní uživatelé – buď že jste k dispozici, nebo pryč, nebo vás nemají rušit apod. Toto můžete kdykoliv změnit po klepnutí pravým tlačítkem myši na ikonku Windows Live Messengeru v oznamovací oblasti hlavního panelu, vyberte si aktuální stav. Ve výchozím nastavení přitom po pěti minutách nečinnosti automaticky naskočí stav Pryč, stejně tak dojde k zapnutí stavu Nerušit, pokud pracujete v celoobrazovkovém režimu, například sledujete film. Pamatujte na slušné vychování, a pokud má někdo nastaven stav Nerušit, opravdu byste mu neměli psát zprávu s dotazem, jak se právě má.

Dejte si pozor, co ostatním odhalujete

Doporučujeme pořádně projít nastavení Windows Live Messengeru a uživatelského profilu. Některé funkce (typicky například volba pro zobrazení přehrávaných videí a hudby ve Windows Media Playeru) dokážou občas přímo u vašeho kontaktu zobrazit informace, které byste všem známým vyzrazovat nechtěli. To samé platí i ve spolupráci s dalšími Live službami, kdy se mohou automaticky zobrazovat upozornění na nové soubory a komentáře v rámci SkyDrive. Vše je dobré pro kompletní komunikaci a spolupráci online, nicméně někdy to může obtěžovat.

Automatická oprava chyb

Windowd Live Messenger čas od času může překvapit některou chybou, k níž je připojen nic neříkající kód. Jestliže nechcete hledat význam číselného označení a pátrat po možnostech nápravy, nabízí se vám k dispozici povedený pomocník Messenger Error Fixer, který se zaměřuje na automatickou opravu. Najdete jej na webové stránce www.prejdi.cz/WLMfix i s aktuálním seznamem chybových kódů, které zvládne opravit. Použití je velice jednoduché: stačí stáhnout spustit a nechat vše tiše automaticky opravit.

Nevíte si rady? Nechte si poradit

Pokud se nejen v možnostech Windows Live Messengeru nechcete ztratit, nechte si poradit na webu poradna.jnp.cz. V rámci bezplatné poradny zde můžete i bez registrace klást libovolné dotazy, na něž vám redakce i ostatní čtenáři odpoví. Online komunikace je jen jedním z témat, řešit zde můžete problémy ze všech oblastí použití počítače a internetu.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 15

Poslední komentáře Komentáře

Re: jak připojit kamarády? sulin 12.  11.  2010 9:54
Re: Populární??? sulin 12.  11.  2010 9:50
Kde se pouziva MSN rainbow 6.  10.  2010 21:45
Re: jak připojit kamarády? Petr 30.  5.  2010 18:34
Re: Populární??? Miňo 26.  5.  2010 13:17
Přidat příspěvek Zobrazit vše