8.  5.  2012    Windows 7

Windows Media Player: Úprava hudby pro začátečníky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud pro přehrávání hudby ve Windows používáte Media Player, máte k dispozici několik možností, jak si správu hudební sbírky zpříjemnit. Prozradíme vám vybrané z nich.

Windows Media Player do počítače stáhne obrázek alba, jakmile kopírujete CD. Přitom se pokusí vyhledat odpovídající položku v online databázi, a pokud ji najde, automaticky stáhne informace o médiích, které jsou pro disk CD k dispozici, včetně obrázku alba. Pokud jste nechtěně ručně upravili informace pro album v knihovně, můžete je přepas tak, že na ně klepnete pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberete příkaz Najít informace o albu.

Pokud některá alba nemají obrázek, můžete pro ně ručně přidat zvolený přímo z disku počítače. Nejprve vyberte sekci Knihovna a vyhledejte album, u kterého chybí obrázek. V libovolném správci souborů nalistujte obrázek, který chcete použít jako obrázek alba, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte příkaz Kopírovat. V knihovně nyní klepněte pravým tlačítkem myši na pole obrázku alba a potom zvolte příkaz Vložit obrázek alba. Do každé skladby na tomto albu bude vložena kopie obrázku. Dříve než bude kopie obrázku vložena do souboru, bude automaticky upravena velikost a převedena na formát JPEG. Původní soubor obrázku ale samozřejmě zůstane nezměněn.

info2.png
Informace o hudebním albu ve Windows Media Playeru

Práce s CD a synchronizace

Hudbu na pevném disku počítače budete mít v drtivé většině případů uloženou ve formátu MP3, ať už ji získáte stažením z internetu nebo jakkoliv jinak. Windows Media Player navíc přímo mezi svými funkcemi nabízí uložení obsahu hudebního CD v tomto formátu. V levé části klepněte na CD pravým tlačítkem myši, čímž otevřete odpovídající místní nabídku, a následujte příkaz Kopírovat disk CD do Knihovny. Windows Media Player nyní začne automaticky ukládat hudební stopy z CD jako soubory ve formátu MP3. Celé album pak najdete standardně v knihovně.

Podobně jako právě popsané uložení hudebního CD na pevný disk funguje také vypálení alba v knihovně na disk CD. V knihovně nejprve nalistujte odpovídající album, v pravé sekci se záložkami vyberte tu s názvem Zapsat na. Po vložení prázdného disku CD do mechaniky již jen stiskněte tlačítko Zahájit vypalování.

synchro.png
Pomocí záložky Synchronizace je možné provést přenos mezi jednotlivými zařízeními

Pokud vlastníte přenosný přehrávač, mobilní telefon, nebo prostě jen klasický USB disk, můžete nastavit takzvanou synchronizaci, tedy kopírování multimediálních souborů. V seznamu na tuto položku klepněte myší a vyberte, jaké soubory si přejete synchronizovat. Levým tlačítkem myši klepněte na záložku Synchronizace, do sekce Seznam k synchronizaci přidejte položky, které se mají synchronizovat s počítačem. Jakmile příště připojíte přehrávač nebo externí disk, pro který je synchronizace nastavena, dojde k ní automaticky, skladby pak budete mít vždy k dispozici.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře