17.  8.  2009    Windows XP

Windows XP: 10 + 1 nejlepších tipů a triků

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Systém Windows XP ještě není mrtev, jak by si řada uživatelů mohla chybně myslet. Právě pro něj vybíráme čtenářsky nejoblíbenější návody z našeho webu.

Tipy a triky na webových stránkách JNP.cz věnujeme jak Windows XP, tak Windows Vista, jedním ze zdrojů jsou i vaše náměty. Dlouhodobé statistiky ukazují, že Windows XP patří mezi nejrozšířenější systém našich čtenářů, využívají jej celé dvě třetiny. Vybíráme nejoblíbenější tipy a triky pro Windows XP, se kterými jste se mohli setkat:

Smrtelně pomalé SSD? Známe lék

Projekt FlashPoint se zaměřuje na zrychlení práce s disky, funguje jako speciální ovladač. Právě v případě SSD disků dokáže značně zrychlit práci a vylepšit načítání dat. Jak na to?

7 tipů pro hrátky s procesy

Čas od času je zapotřebí procesy zkrotit a umět vypnout ten správný, případně zobrazit detaily. Přinášíme pokročilé tipy, s nimiž je zvládnete i z příkazové řádky.

Jak používat Windows XP jako Vistu

Možnosti a funkce Windows Vista jsou často rozporuplné, řada uživatelů nedá dopustit na XP. Vybíráme kladně hodnocené novinky a přidáváme tipy, jak je v XP zdarma napodobit.

Zablokujte nechtěný restart Windows

Pokud vám vadí automatický restart systému při instalaci nových aktualizací, můžete jej vypnout. Poradíme vám, jak na to v různých verzích Windows.

Pod kůží Windows: Efektivní hrátky s registrem

Systémový registr je často označován za srdce celých Windows, z velké části ovlivňuje jejich výkon a (ne)stabilitu. Co obsahuje a jak jej správně upravovat i spravovat?

Windows Vista a XP: Kam to proboha schovali?

Rozdíly v ovládání obou verzí byly a jsou markantní, řada nastavení je ukryta jinde, případně úplně chybí. Která nastavení zmizela a jaká se kam přesunula?

Jak dokonale vyčistit Windows

Nešvarem Windows je nutnost občasného pročištění, ať už od balastu chybně odebraných programů nebo přebytečných dočasných souborů. Jak na to?

Řešení problému: Opravte diskové ikony Windows

Čisticí nebo jiné programy dokážou změnit ikony pevných disků a dalších jednotek tak, že se v Průzkumníku vůbec nezobrazí. Nejen v tomto případě pomůže úprava registru.

Nečekejte: Jak na rychlé vypnutí Windows bez prodlev

Vadí vám čekání na ukončení programů při vypínání Windows? Jednoduchými úpravami výchozích hodnot zkrátíte otravné pauzy.

Upravte si místní nabídku Windows podle svého

Pokud na soubor nebo jiný objekt klepnete pravým tlačítkem myši, objeví se místní nabídka. Čas od času si do ní položky přidají i jednotlivé programy. Jak na jejich odebrání?

Nejlepší tipy pro rychlý start Windows

Není žádným tajemstvím, že se rychlost spouštění Windows po čase znatelně sníží, na vině jsou jak dodatečné programy, tak provedená nastavení. Jak znovu na svižný start?
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře