22.  6.  2012    Ostatní

Winmail.dat: Co s tímto „podivným“ souborem?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Občas si vy nebo vaši partneři a kamarádi v e-mailové komunikaci mohou stěžovat, že jim přicházejí přílohy winmail.dat, přitom jsou ale zprávy posílány normálně. Kde je chyba?

Soubor winmail.dat se ke zprávě přiloží v případě odeslání ve formátu RTF – příloha pak pro většinu jiných klientů není čitelná, a to včetně webových freemailů. Jedním z hlavních kroků na cestě za správným řešením je nastavení odesílání ve formátu HTML (případně prostém textu). V hlavní nabídce následujte Nástroje | Možnosti, vyberte záložku Formát pošty a pomocí roletové nabídky Formát zprávy zvolte HTML. Po stisknutí tlačítka Internetový formát také nastavte převod zpráv do HTML.

format.png
Nastavení formátu zprávy v Outlooku

Právě popsané nastavení funguje obecně u nově odesílaných zpráv, pokud jste u některého kontaktu nastavili jiný formát speciálně, musíte také přímo u něj zvolit úpravu pro odeslání jako HTML. Důvodem je vyšší váha pravidla kontaktu než hlavního nastavení. Uvedený postup zamezí odesílání souboru winmail.dat. Existují také specializované programy, které si s ním poradí, vyzkoušejte například zdarma dostupný Winmail Opener.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře