2.  3.  2012    Programy

Wise Disk Cleaner: Pokročilé čištění disku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte disk přeplněný zbytečnými soubory? Nevíte, kde jsou různé dočasné kopie uloženy a kterak vám ukusují důležité volné místo? Řešením je Wise Disk Cleaner.

Program Wise Disk Cleaner vám odstranění přebytečných souborů usnadní tím, že si můžete přesně zvolit typy souborů, které se mají odebrat. Poté již prohledá pevný disk a odpovídající soubory vám přehledně naservíruje prostřednictvím seznamu – odstranění je nakonec otázkou pár okamžiků.

Po spuštění programu vás přivítá přehledné okno, které usnadňuje základní nastavení a výběr typů souborů, jež se mají v rámci čištění vyhledávat. V sekci Common Cleaner můžete nastavit čištění základních souborů a systémových oblastí nebo jednotlivých programů, naproti tomu Advanced Cleaner poskytuje detailní konfiguraci přímo pomocí rozšíření.

01adv.png
Výsledek podrobné analýzy a vyhledání nepotřebných souborů na záložce Advanced Cleaner

Přímo ve výchozím seznamu na záložce Common Cleaner jsou vybrané většinou všechny bezpečné položky, tedy soubory, jež opravdu nebudete potřebovat, ani žádná další aplikace. Jestliže byste si po změnách, které provedete, přáli vrátit nastavení do této podoby doporučených voleb, stačí kdykoliv následovat odkaz Recommended.

Mezi volbami samozřejmě nechybí ani výběr disku, který se má pročistit. Standardně budete nejčastěji volit systémový disk, tedy C:, nicméně program je vhodný i k pročištění různých flash disků, kde mohou být zbytečné soubory také. Vyberte disk pomocí jediné nabízené roletové nabídky na záložce Advanced Cleaner.

02slim.png
Výběr komponent určených k odstranění ve specializované sekci programu Wise Disk Cleaner

Specialitou a praktickou pomůckou při čištění systému je odebrání již nepotřebných komponent, dané možnosti najdete na záložce Slimming System.U každé položky najdete detailní popis, velikost, umístění na disku a také doporučenou akci ve sloupci pojmenovaném Suggestion. Součásti označené popisem Remove program Wise Disk Cleaner doporučuje k odebrání, které je v těchto případech bezpečné.

Po provedení všech nastavení můžete na záložkách Common Cleaner a Advanced Cleaner zahájit analýzu disku podle zvolené konfigurace stisknutím tlačítka Start Scan, resp. vyčistit nalezené soubory tlačítkem Start Cleaning. Podobně také odebrání komponent za záložce Slimming System proveďte klepnutím na tlačítko Slimming Down.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Verzia "Free" alebo "Pro" Janko505 2.  3.  2012 20:47
Přidat příspěvek Zobrazit vše