19.  9.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

Wise Folder Hider: Bezplatné ukrytí vašich souborů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte citlivá data, která chcete ukrýt před zraky nechtěných návštěvníků vašeho či sdíleného počítače? Nechte je rychle a bezpečně zmizet tak, že se k nim dostanete pouze vy.

Pokud nejste příliš zkušeným uživatelem, ale stejně se u vás na počítači nachází citlivá data, která chcete před ostatními ukrýt, pak můžete využít služeb jednoho velice jednoduchého a snadno ovladatelného prográmku s názvem Wise Folder Hider.

Že je program určen úplným začátečníkům, poznáte ihned po jeho instalaci, kdy dokonce budete bublinou a šipkou upozorněni na ikonu umístěnou na plochu, kterou se aplikace spouští. Po jejím následování dojde k otevření malého okénka, do nějž musíte nadvakrát vložit přístupové heslo.

sshot-1.png
Nastavení hlavního přístupového hesla

Toto heslo si musíte pamatovat, protože bez něj se již do programu ani ke svým skrytým souborům nedostanete. Po jeho vyplnění dojde k zobrazení hlavního okna aplikace. Dělá-li vám problémy angličtina, budou vaše první kroky směřovat ke změně jazyka na češtinu.

Toho docílíte kliknutím na ikonku v pravém horním rohu, která rozbalí krátké menu. V něm myší najedete na položku Languages a v dalším rozbaleném menu zvolíte češtinu, do níž se okamžitě program také přepne.

sshot-2.png
Změna jazyka, který bude použit

Skrývání souborů a složek

Nyní se konečně dostáváme k samotnému skrývání dat. V hlavním okně programu máte na výběr celkem tři možnosti – skrýt soubor, skrýt složku a skrýt USB disk. Kliknutím na vybranou možnost dojde k otevření adresářové struktury, v níž vyberete soubor či složku a necháte vložit do útrob programu.

Jinou variantou je přímo přetažení myší zvolené položky do okna aplikace tak, že soubor či složku chytnete stiskem levého tlačítky myši a za neustálého stisku je přetáhnete kamkoli do okna. Tím dojde k okamžitému skrytí dat, takže je již nikdo (ani vy) nebude schopen na disku najít.

sshot-3.png
Správa jednotlivých souborů

Obnovení požadovaných dat

Vkládáním více položek se začne vytvářet jejich jednoduchý seznam. U každého souboru či složky lze stiskem tlačítka v části Operace rozevřít menu, v němž je možné tuto položku opět zviditelnit. Ihned bude opět na disku zobrazena. Krom toho můžete soubor otevřít nebo pro něj nastavit zvláštní heslo.

Plně si ale vystačíte s původním přístupovým heslem, které bude opět vyžadováno, jakmile program vypnete a znovu zapnete. Budete tak mít jistotu, že nikdo nepovolaný nebude moci prohlížet či obnovovat skrytá data.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 8

Poslední komentáře Komentáře

Re: blbost 19.  10.  2012 18:35
Re: co to dela? matelko 2 22.  9.  2012 18:50
Re: Super aplikacia! xkox 22.  9.  2012 14:55
co to dela? narg 22.  9.  2012 11:57
Re: Super aplikacia! Jarin. 22.  9.  2012 10:49
Přidat příspěvek Zobrazit vše