8.  7.  2008    Word

Word a automatický text

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Píšete stále dokola stejné části textu nebo si je pořád kopírujete z jednoho dokumentu do druhého? Urychlete si práci a využijte funkci Automatický text. Celé bloky textu, libovolně formátovaného, pak můžete nahradit jediným klíčovým slovem.

V nejnovější verzi programu Word je funkce automatického textu nepochopitelně skrytá, a mnozí uživatelé dokonce nabyli dojmu, že již není vůbec dostupná. V běžné uživatelské nabídce programu ji nenajdete a není obsažena ani v nápovědě, nicméně klávesová zkratka Alt+F3 zažitá ze starší verze programu stále funguje. Práce s automatickým textem je ale o něco méně přehledná.

  1. Napište text, který chcete mít rychle dostupný – může být libovolně dlouhý, mít různé formátování a obsahovat obrázky.

  2. Označte text a stiskněte klávesovou zkratku Alt + F3.
  3. Do prvního políčka okna vepište klíčové slovo, kterým budete napsaný text rychle vyvolávat. Z roletky Galerie vyberte položku Automatický text. Pro náš účel jsou další položky nepodstatné, klepněte tedy na tlačítko OK.

  4. Vyzkoušejte funkčnost. Do prázdného dokumentu vepište klíčové slovo, ponechte kurzor těsně za ním a stiskněte klávesu F3 (Word 2003 nabídne možnost doplnění automatického textu automaticky a stačí stisknout Enter). Můžete totéž zkoušet, i když napíšete jen několik prvních písmen z klíčového slova.

  5. Po stisknutí klávesy F3 je vložen původní dlouhý text.
  6. Při zavírání se Word zeptá, zda si přejete uložit změny do šablony „Building Blocks“. Klepněte na Ano, pokud chcete mít vytvořený automatický text uložit a mít jej přístupný i po příštím spuštění Wordu.  X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Outlook Lenka 29.  1.  2013 14:14
Přidat příspěvek Zobrazit vše