14.  8.  2010    Word

Word a uložení v PDF? Víme, jak na to zdarma

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Word 2007 vám nabízí možnost uložení dokumentů ve formátu PDF, cestou k tomu se vám stává i speciální doplněk Microsoftu. Jak na takovýto export i s nastavením během pár chvil?

Nejprve se přesvědčte, zda vaše Office již podporují export do PDF - nejrychleji to provedete stisknutím tlačítka Office v levém horním rohu, v nabídce Uložit jako byste pak měli najít i možnost uložení v PDF. Jestliže tomu tak není, přidejte si odpovídající funkcionalitu prostřednictvím speciálního doplňku, jenž je k dispozici na webu Microsoftu. Dále je postup následující:

 1. Stiskněte tlačítko Office v levém horním rohu.
 2. Zvolte příkaz Uložit jako | PDF:

  Možnost uložení dokumentu ve formátu PDF
 3. Nalistujte umístění výsledného souboru.
 4. Pomocí jediného přepínače určete, zda chcete PDF využít pro čtení a tisk, resp. jestli jej plánujete publikovat na webu:

  Detaily nastavení PDF 
 5. Stisknutím tlačítka Možnosti ještě můžete určit doplňující parametry:

  Nastavení exportu v novém formátu

Uvedený postup samozřejmě funguje nejen ve Wordu, ale také dalších aplikacích balíku Office 2007. Pokud byste potřebovali využít exportu do formátu PDF v jiných programech, pomohou vám speciální doplňky systému, které se instalují jako zvláštní ovladače virtuálních tiskáren. Vybrané z nich najdete na našem webu GigaMania.cz
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře