4.  7.  2009    Internet  |  Videokurzy

Začínáme: Videoprůvodce YouTube

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Videoserver YouTube se stal jedničkou pro sdílení libovolných videí, kdokoliv může nahrát libovolné vlastní video a sdílet je s přáteli, známými a celým světem. Poradíme vám, jak na to.

Registrace na YouTube

Abyste mohli videa na YouTube nahrávat, je třeba se nejprve registrovat. Na stránce www.youtube.com klepněte na odkaz Zaregistrovat v pravém horním rohu, otevře se tím registrační formulář, ve kterém vyplňte uživatelské jméno a další detaily, například e-mailovou adresu. Právě na tuto e-mailovou adresu vám na závěr registrace přijde potvrzovací zpráva, k dokončení registrace stačí klepnout na odkaz, který je v ní uvedený. E-mailová adresa vám také poslouží do budoucna, pokud zapomenete heslo k YouTube, můžete si na ni totiž nechat zaslat nové.

Rychlé nahrání vlastního videa

Po přihlášení na YouTube můžete přidat nové video. Klepněte na tlačítko Nahrát a v následujícím okně klepněte na tlačítko Nahrát video. Vyhledejte video na disku v počítači pomocí výchozího dialogu Windows a potvrďte jeho otevření. Jakmile video takto zvolíte, začne YouTube s jeho automatickým nahráváním. Samozřejmě platí, že čím rychlejší linku máte, tím kratší dobu budete nuceni čekat. Rozhodující je zde rychlost takzvaného uploadu, tedy přenosu směrem od vás.

Vyplnění informací o videu

Během nahrávání videa na YouTube nebo po jeho skončení postupně vyplňte informace o něm. Název by měl co nejvíce vystihovat obsah snímku, bližší informace můžete rozepsat ještě do Popisu. Poté vyberte Kategorii a klíčová slova, takzvané Značky. Klíčová slova volte taková, která návštěvníkům YouTube usnadní vyhledávání. Pomocí samostatného přepínače máte možnost upravit, zda má být video veřejně přístupné a jestli k němu ostatním mohou nechávat komentáře a hodnocení. Nastavení můžete později změnit, nyní stiskněte tlačítko Uložit změny.

Jaká jsou omezení pro nahrání videí

Video, které chcete přidat na YouTube musí být kratší než deset minut a mít velikost menší než 1 GB. Zároveň je třeba, aby bylo ve formátu AVI, MOV, WMV, nebo MPG. Podle pravidel nesmíte také nahrávat videa, která jste sami nepořídili. Třeba seriály, filmy, hudební klipy a vše, co podléhá autorskému zákonu. Nahraná videa po přihlášení najdete ve své složce Má videa na hlavní stránce YouTube, kde s nimi můžete dále pracovat.

Jak stáhnout videa z YouTube

Cizí videa nemůžete z YouTube stáhnout přímo, ta se vždy přehrávají v okně prohlížeče. Pokud si však chcete uložit videa z webu na pevný disk počítače, poslouží vám některý z desítek programů k tomu určených. Jejich přehled a možnost stažení najdete v rozcestníku programů na webu www.gigamania.cz.

Vyzkoušejte si

Naše zkušební video najdete na adrese www.youtube.com/watch?v=JSN66XytXas. Nemusíte ale rozhodně zapisovat něco tak složitého, kdekoliv na YouTube zadejte do vyhledávacího políčka jméno našeho testovacího účtu, tedy JNPCZ, a na prvním místě by se mělo zobrazit právě naše video. Na něm si můžete vyzkoušet vkládání komentářů i hodnocení, nebo přidávání do vlastního seznamu. Podívejte se také, co vše můžete napsat do komentářů, nebo jak vypadají poznámky vloženého do videa. Zvukovou stopu jsme změnili přímo v YouTube funkcí AudioSwap. Příjemnou zábavu přeje kocour Mauglí.

KickYouTube – dvojče YouTube

Pokud pro uložení video z YouTube nechcete používat speciální programy, nabízí se vám služba KickYouTube, která se právě na tento úkol zaměřuje. Nalistujte libovolné video na YouTube.com a do adresního řádku před část adresy youtube.com vložte slovo kick, výsledné URL tedy bude vypadat www.kickyoutube.com a zbytek původní adresy. V horní nabídce zvolte požadovaný formát stahovaného videa a stiskněte tlačítko Go. Následujte odkaz Down, ve který po chvilce přejde tlačítko Go, pravým tlačítkem myši. Z místní nabídky zvolte standardní odkaz pro uložení souboru a během několika okamžiků jej máte přímo na disku počítače.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 18

Poslední komentáře Komentáře

d .... 15.  7.  2009 15:26
Re: Cesti stouralove, clanek zadarmo a stejne jim to nevoni... Ceeper 4.  7.  2009 23:17
Re: Pro "hlupáky" Iban 4.  7.  2009 22:42
Re: Cesti stouralove, clanek zadarmo a stejne jim to nevoni... pterzw 4.  7.  2009 22:24
Re: Cesti stouralove, clanek zadarmo a stejne jim to nevoni... Ceeper 4.  7.  2009 21:56
Přidat příspěvek Zobrazit vše