27.  3.  2012    Internet

Zapomenuté heslo k Gmailu: Jak předejít problémům?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud patříte mezi zapomnětlivé uživatele, může se vám stát, že si jednoho dne nevybavíte správné přístupové údaje. Naštěstí tomu ale lze předcházet několika různými způsoby.

Klasické přihlášení Gmailu je velice jednoduché a rychlé, postačí vložit správné uživatelské jméno a odpovídající heslo. Jestliže však heslo zapomenete, přichází čas na obnovení hesla, resp. využití dalších alternativních metod, kterými se ke svým drahocenným e-mailům a kontaktům dostanete.

Poznámka: Následující možnosti nastavení přístupu k účtu v případě zapomenutí hesla se sice věnují volbám Gmailu, nicméně podobné varianty jsou také v dalších freemailech. Pokud nepoužíváte zrovna službu Googlu, projděte si odpovídající položky i v konfiguraci své služby.

Abyste předešli potížím s budoucím přihlášením v případě zapomenutého hesla, navštivte ve schránce co nejdříve sekci Nastavení, v níž na záložce Účty klepněte na odkaz Změnit možnosti obnovení hesla. První z variant je přiřazení telefonního čísla, které běžně používáte – tato varianta se bude hodit také v případě, kdy někdo váš účet zneužije a bude zapotřebí ověřit totožnost uživatele alternativní cestou. Na dané číslo vám pak přijde ověřovací kód, s nímž se budete moci opět přihlásit. Zároveň také telefonní číslo splní svou funkci v případě, že provozovatel Gmailu bude mít podezření na zneužití vašeho účtu.

gnast.png
Podrobné možnosti nastavení alternativního přístupu k účtu

Kromě telefonního čísla, které často patří mezi nejvíce praktické možnosti druhotného ověření totožnosti, máte možnost klepnutím na tlačítko Přidat sekundární e-mailovou adresu vybrat další adresu, na níž bude odeslán odkaz pro obnovení hesla, pokud se vám běžně nepodaří přihlásit. Pamatujte na to, že tato e-mailová adresa by měla být taková, kterou jinak běžně používáte a nemůže se do ní postupem času snadno dostat nikdo jiný (typicky například „dědění“ účtu v případě firemních e-mailů apod.). Podobně funguje také funkce ukrytý pod tlačítkem Přidat alternativní e-mailovou adresu, nemůžete však použít e-mailovou adresu, která je již alternativní adresou jiného účtu ve službě Gmail.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře