29.  11.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte  |  Sociální sítě

Zkontrolujte, co o vás Facebook napráská!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chybně nastavená práva, špatně sdílené položky a rychlejší klikání než přemýšlení. To mohou být hlavní důvody nechtěného vystavení na Facebooku. Proklepněte si svůj profil!

Být na sociální síti s sebou nese riziko, že předáváte svá data někam, kde nemáte jistotu, kdo se k nim dostane. Na Facebook se dlouhou dobou snášela kritika ohledně jeho bezpečnosti, proto se ji sám Facebook snaží dlouhodobě pozvednout. Jistě, důležité je dát si pozor, co vše na sebe síti povíte, avšak člověk si nemůže pamatovat vše.

_download.jpg
Svá data si můžete z Facebooku na požádání stáhnout

Proto má Facebook funkci, která vám umožní stáhnout si svá data z této služby. Můžete si tak zkontrolovat, co vše máte vystaveno na této sociální síti a tyto údaje pak můžete třeba smazat (resp. skrýt) v online verzi Facebooku. Soubor získáte takto:

  1. Kliknete na šipku v pravém horním rohu a vyberte Nastavení účtu.
  2. Zobrazí se vám několik položek, které můžete upravit (své jméno, e-mail či propojené účty) a úplně dole pod nastavením jazyka naleznete odkaz Stáhněte si soubor s vašimi daty.
  3. Na této stránce pro získání archívu musíte kliknout na tlačítko Spustit můj archív. Po kliknutí na vás vyskočí okno, kde vás Facebook vyzve k potvrzení.
  4. Soubor se začne zpracovávat, což nějakou dobu potrvá.
  5. Jakmile bude soubor zpracován, budete vyrozuměni e-mailem, poté si soubor můžete stáhnout. Z bezpečnostních důvodů před stažením musíte zadat své heslo. Velikost souboru je u každého samozřejmě jiná v návaznosti na množství dat poskytnutých Facebooku.
email.jpg
O vytvoření archívu budete informováni e-mailem

Archív obsahuje váš osobní profil (například kontaktní údaje či zájmy), příspěvky na vaší zdi, archív zpráv a chatu, fotky a videa, která jste na Facebook nahráli, dále také i jména vašich přátel a jejich e-mailové adresy (pokud toto vaši přátelé povolili ve svém nastavení). V archívu však nečekejte osobní informace a profily (například zeď a fotky) vašich přítel či vaše komentáře k příspěvkům jiných uživatelů.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Re: Jak smazat příspěvky Steeve 2.  12.  2011 9:33
Re: Jak smazat příspěvky kasal 2.  12.  2011 7:14
uz som skusal ewing 2.  12.  2011 6:24
Re: Jak smazat příspěvky aldik7 1.  12.  2011 18:39
Jak smazat příspěvky pepa 1.  12.  2011 13:46
Přidat příspěvek Zobrazit vše