23.  11.  2012    Windows 8

Změna zobrazení aplikací na zamykací obrazovce Windows 8

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud právě aktivně nevyužíváte systém Windows 8, zobrazují se vybrané programy a jejich stav. V nastavení nového uživatelského rozhraní lze tyto notifikace upravit.

Kromě inovované úvodní nabídky Start obsahují Windows 8 také takzvanou zamykací obrazovku, která se zobrazuje například v případě, kdy jste aktuálně přihlášení, ale máte uzamčenou pracovní plochu. Výchozí nastavení obsahuje několik vybraných programů, které díky této zamykací obrazovce informují o svém stavu, některých změnách a dalších údajích. Pokud by vám toto nastavení nevyhovovalo, můžete právě zobrazené programy pozměnit. Nejste tedy omezeni pouze na editaci grafického podkladu, ale i těchto informací.

zamyk.png
Konfigurace aplikací na zamykací obrazovce

V novém uživatelském rozhraní následujte možnosti konfigurace, například vložením textu Nastavení počítače do pole pro hledání souborů a komponent Windows 8. Vyberte sekci Aplikace na zamykací obrazovce v odpovídající sekci nastavení – zde se nacházejí náhledové ikony programů, které mají na zamykací obrazovce umístění. Pokud chcete přidat nový program, kleněte na symbol +. Kromě toho lze také ve stejné části změnit i aplikaci, která bude informovat o podrobném stavu.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře