8.  4.  2010    Windows 7

Zvládněte skrytý účet ve Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud váš počítač obsahuje dávno nepoužívané uživatelské účty nebo účty vytvořené pouze pro účely sdílení souborů v síti, můžete je snadno skrýt z úvodní přihlašovací obrazovky Windows.

Windows 7 zobrazují všechny existující lokální uživatelské účty na úvodní obrazovce. Pokud ovšem některý z nich nepoužíváte, je tu možnost, jak ho elegantně skrýt a případně ho později vrátit zpět do nabídky.

Uvedený tip čerpá z aktuálního vydání časopisu Computer, které od dnešního dne můžete zakoupit. Najdete v něm přehled možností připojení k internetu, 42 testů a recenzí, megatest levných multifunkčních tiskáren a pitvu notebooku.
puvodni-ucty.png
Přihlašovací obrazovka Windows s přehledem dostupných účtů

Všimněte si, že náš počítač obsahuje celkem tři účty, z nichž chcete skrýt třeba uživatelku Kamča. Její účet nechcete smazat, protože jej používáte pouze pro zabezpečené sdílení souborů v lokální síti. Vadí vám ale jeho přítomnost na úvodní obrazovce, kde zbytečně mate ostatní uživatele. Postupujte následovně:

  1. Do vyhledávacího pole nabídky Start napište řetězec regedit. Stiskem klávesy Enter spusťte Editor registru systému Windows.
  2. Stromovou strukturou registru projděte postupně do větve HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon.
  3. Pod klíčem Winlogon založte nový klíč. Provedete to klepnutím pravým tlačítkem na klíč Winlogon, z místní nabídky zvolíte Nový a dále zvolíte Klíč. Nově založený podklíč nazvěte SpecialAccounts.
  4. Obdobným způsobem jako v předchozím kroku založte pod klíčem SpecialAccounts jeho podklíč, tentokrát s názvem UserList.
  5. V levém podokně editoru klepněte myší na klíč Userlist. V prázdné oblasti pravého podokna klepněte pravým tlačítkem a z místní nabídky postupně vyberte Nový a Hodnota DWORD (32bitová). Název hodnoty musí přesně odpovídat názvu uživatelského účtu, který si nepřejete zobrazovat na přihlašovací obrazovce Windows. Za řetězec DWORD dosaďte tedy účet Kamča. Hodnotu řetězce ponechte nastavenu na nulu.
  6. Ukončete Editor registru a odhlaste se z Windows. Záměr, aby se účet s názvem Kamča na úvodní obrazovce nezobrazoval, byl splněn.
userlist-kamca.png
Úprava zobrazení účtu v systémovém editoru registru Windows

Pokud uživatelský účet chcete opět zobrazit v přihlašovací nabídce, změňte hodnotu řetězce DWORD s jejím názvem na 1.

Důležité! Myslete vždy na to, že vám vždy musí zbýt aspoň jeden účet s administrátorskými právy. Pokud byste skryli i ten, můžete se dostat do situace, kdy se nebude možné do systému jednoduše přihlásit.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 19

Poslední komentáře Komentáře

Prosim pomošte Marcel 19.  8.  2010 15:24
Re: administrator bukaJ 11.  4.  2010 14:49
Re: Kolik těch účtů lze mít maximálně ? zoki květáková 9.  4.  2010 19:11
Re: Kolik těch účtů lze mít maximálně ? zoki 9.  4.  2010 10:47
Re: Kolik těch účtů lze mít maximálně ? Dylinka květáková 9.  4.  2010 8:38
Přidat příspěvek Zobrazit vše