15.  2.  2006    Ostatní

Hezky česky s Winampem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nevládnete až tak dobře angličtinou a občas se v nabídkách přehrávače Winamp ztrácíte? Zkuste si ho počeštit! Stačí si stáhnout a nainstalovat speciální program, pomocí něhož se do Winampu doinstalujte čeština a program tak s vámi bude komunikovat mateřským jazykem.

1Připojte se k internetu. Spusťte prohlížeč Internet Explorer a přejděte na stránky www.cestiny.cz (automaticky dojde k přesměrování na server cestiny.idnes.cz). 2Na stránce vyhledejte sekci SW (software) a levým tlačítkem myši klepněte na písmeno W. 3Zobrazí se stránka se seznamem českého jazyka do programů začínajících na písmeno W. V seznamu vyhledejte program Winamp. Abyste nemuseli seznamem zbytečně procházet, stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + F, do kolonky Co hledat vepište Winamp a stiskněte Najít další. 4Vyhledejte odkaz Winamp 5.x a klepněte na něj levým tlačítkem myši. Otevře se stránka s bližšími informacemi o této lokalizaci. Pro její stáhnutí přejděte na konec stránky, kde klepněte na odkaz Winamp 5.2.359 full a soubor ZIP uložte na pevný disk počítače. 5Přejděte do vybrané složky, do níž jste soubor uložili, a poklepejte na něj levým tlačítkem myši. Otevře se okno programu pro práci s archivy, v němž se zobrazí obsah stáhnutého archivu. Na program winamp5.2.359vsechnocz.exe poklepejte levým tlačítkem myši - spustíte nástroj pro aktualizaci Winampu. 6Aktualizaci je nutné nahrát do složky, v níž máte přehrávač Winamp nainstalován. Ve výchozím nastavení by měl být Winamp nainstalován ve složce C:\Program Files\Winamp. Pokud si však cestou nejste jisti, vyzkoušejte postup v rámečku a umístění složky případně upravte. 7Zatrhněte položku Zálohovat upravované soubory a stiskněte tlačítko Aktualizuj !. Dialogové okno s výsledkem, jež se objeví po dokončení aktualizace, uzavřete klepnutím na OK. 8Poklepáním na ikonu Winampu spusťte přehrávač Winamp. Hned na první pohled nebo po přechodu do libovolné nabídky se můžete přesvědčit, zda byla aktualizace úspěšná.
TIP: Složku, v níž je Winamp nainstalován, zjistíte podle toho, kam odkazuje vytvořený zástupce pro spuštění přehrávače. Na ploše nebo v nabídce START, Všechny programy, Winamp vyhledejte zástupce pro spuštění Winampu, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti.
TIP: V otevřeném okně zůstaňte na kartě Zástupce a zaměřte se na kolonku Cíl. Zde je uvedena složka, do které jste Winamp nainstalovali. Pokud je zde uvedena jiná složka než C:\Program Files\Winamp, pak si její umístění dobře zapište. Následně spusťte nástroj pro nahrání češtiny, v němž stiskněte tlačítko Procházet a ve zobrazeném okně vyhledejte požadovanou složku.
TIP: Tento postup je určen pro Winamp ve verzi 5.x, v jiných verzích tohoto přehrávače nemusí fungovat správně. Verzi nainstalovaného přehrávače naleznete v okně O Winampu v dolní části záložky Winamp. Okno O Winampu nejjednodušeji zobrazíte stisknutím kombinace kláves Ctrl + F1 v hlavním okně přehrávače.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře