31.  10.  2005    Windows XP

Jak aktualizovat systém Windows 98

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V nabídce Start každého počítače s operačním systémem Windows 98 se nachází položka Windows Update . Pomocí ní se po připojení k internetu do vašeho prohlížeče načte služba Windows Update, kde naleznete všechny aktualizace vhodné pro váš počítač. Pokud ve svém systému všechny potřebné aktualizace nemáte, neměli byste s jejich instalací váhat ani minutu.

Důležité! Před zahájením aktualizace systému Windows 98 uložte rozpracované dokumenty a ukončete všechny spuštěné programy.
1Připojte se k internetu a v nabídce Start klepněte na položku Windows Update. Pokud zde tohoto zástupce nenaleznete, spusťte Internet Explorer a přejděte na adresu windowsupdate.microsoft.com. 2Služba Windows Update nejprve provede kontrolu nejnovější verze softwaru. Pokud jste stránky Windows Update navštívili poprvé, je možné, že se v průběhu kontroly zobrazí dialogové okno Upozornění zabezpečení. Pokud se tak stane, pečlivě v okně zkontrolujte, zda je obsah podepsán společností Microsoft a stiskněte tlačítko Ano. 3Po chvíli se načte úvodní okno, kde klepněte levým tlačítkem myši na odkaz Vyhledat aktualizace. O průběhu vyhledávání nových aktualizací, které nemáte na svém počítači nainstalovány, vás informuje procentuální ukazatel v horní části okna. 4Před vlastní instalací nejdůležitějších oprav a aktualizací zabezpečení si ještě můžete projít seznam dalších aktualizací, které nebyly vybrány automaticky. Pro zobrazení seznamu těchto aktualizací klepněte v podokně Windows Update na odkaz Windows 98 and Windows 98 Second Edition. 5V nabídce doporučených aktualizací najdete kromě názvu dané položky také její velikost, přibližnou dobu stahování do vašeho počítače a krátký popis. Pokud si danou aktualizaci přejete stáhnout také, stiskněte tlačítko Přidat. 6V podokně Windows Update klepněte na odkaz Prohlédnout a instalovat aktualizace. Zobrazí se seznam všech vybraných aktualizací včetně jejich celkové velikosti a předpokládané doby stahování. 7Chcete-li některou aktualizaci ze seznamu odebrat, stiskněte u ní tlačítko Odebrat. Pro zahájení instalace klepněte na tlačítko Nainstalovat. 8Otevře se okno Windows Update, kde naleznete informace o průběhu stahování a instalace vybraných aktualizací do vašeho systému. Po dokončení aktualizace se zobrazí finální stránka služby Windows Update.
TIP: Je možné, že některé aktualizace budou pro dokončení instalace vyžadovat restart počítače.
TIP: Bližší informace o technické podpoře pro Windows 98, Windows 98 SE a Windows ME naleznete na adrese www.microsoft.com/cze/windows/windows98/default.asp.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře