24.  8.  2006    Ostatní

Jak do počítače uložit oblíbené písničky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Posloucháte při práci s počítačem hudební cédéčka? Líbilo by se vám mít všechny oblíbené skladby uložené v počítači, odkud byste je mohli přehrávat jednoduchým poklepáním myší? Převeďte si hudbu z cédéčka do formátu WMA a uložte si ji na pevný disk.

1Do mechaniky vložte cédéčko s písničkami, které chcete převést do formátu WMA. Z nabídky Start, Všechny programy nebo klepnutím na ikonu v panelu Snadné spuštění spusťte přehrávač Windows Media Player. 2V horní části okna přehrávače klepněte na záložku Kopírovat z disku CD. Zobrazí se seznam písniček, které jsou uloženy na vloženém cédéčku. Pokud si přejete určitou skladbu přehrát, poklepejte na ni levým tlačítkem myši. 3V případě, že je váš počítač připojený k internetu, stiskněte v pravé horní části okna tlačítko Najít informace o albu. Poté se Windows Media Player pokusí z internetu stáhnout podrobnější informace o tomto albu a doplní je do seznamu. 4Jestliže k internetu připojeni nejste, případně přehrávač žádné bližší informace o albu nenajde, můžete je vepsat ručně. Na položku, kterou si přejete doplnit, klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Upravit. Tím se dané políčko otevře pro zápis. 5Skladby, které chcete zkopírovat do vašeho počítače, zatrhněte klepnutím levým tlačítkem myši. Chcete-li označit všechny položky najednou, klepněte levým tlačítkem myši na tlačítko s zatržítkem. 6Pro zahájení kopírování stiskněte tlačítko Kopírovat hudbu z disku CD. Průběh kopírování vybraných skladeb můžete sledovat na grafickém ukazateli ve sloupečku Stav kopírování z disku CD. 7Po dokončení kopírování naleznete všechny označené soubory v přednastavené složce, kterou je ve výchozím nastavení složka Hudba ve vaší složce Dokumenty. Zde byste měli nalézt podsložku s názvem interpreta a v ní složku s názvem kopírovaného alba.
TIP: Zobrazil se vám Windows Media Player v režimu volitelných vzhledů? Klepněte do libovolné části přehrávače pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Přepnout do úplného zobrazení.
TIP: Postup je popsán pro Windows Media Player ve verzi 10. Postup ve starších verzích tohoto přehrávače se mírně liší. Chcete zjistit, jakou verzi WMP máte na svém počítači nainstalovanou? V horní části okna přehrávače přejděte do nabídky Nápověda, O programu Windows Media Player a zkontrolujte údaj u položky Verze. Instalační program přehrávače Windows Media Player 10 naleznete na přiloženém cédéčku k JNP 10/05.
TIP: Chtěli byste změnit některé předvolby týkající se kopírování hudby na pevný disk? V horní části okna přehrávače otevřete nabídku Nástroje, Možnosti a přejděte na kartu Kopírovat hudbu z disku CD. Zde můžete změnit výchozí složku pro uložení hudby, upravit předvolby kopírování z cédéčka nebo navolit požadovanou kvalitu zvuku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře