4.  12.  2005    Ostatní

Jak dostat obrázky do počítače

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte nainstalovaný skener , jeho ovládání je snadné. Využít můžete zjednodušené rozhraní Windows XP nebo pokročilé natavení, které nabízí ovládací panel skeneru.

1Snímat pomocí skeneru můžete i do známého programu Malování. Spusťte tento program a v nabídce Soubor vyberte Skener nebo fotoaparát. 2Pustí se zjednodušený průvodce skenováním. Stačí vybrat, jaký typ předlohy budete snímat. Barevný obrázek vyberte pro snímání fotografií, obrázek ve stupních šedé pro černobílé fotografie nebo pro tisk na černobílé tiskárně. Černobílý režim zvolte při snímání textů. Program nastaví rozlišení a barevnou hloubku automaticky. 3Klepněte na Náhled a skener rychle načte zmenšený obrázek stránky. Zde můžete pomocí myši nastavit oblast, kterou chcete snímat. Upravit můžete i jas a kontrast obrazu. Stačí klepnout na Úprava kvality skenovaného obrázku. 4Po klepnutí na tlačítko Skenovat bude skener delší dobu pracovat a poté se snímaný obrázek zobrazí přímo v programu Malování. Zde jej můžete dále upravit a uložit na disk. 5V pokročilejších programech můžete při snímání použít i rozhraní přímo od výrobce skeneru. V programu Adobe Photoshop najdete snímání v nabídce Soubor, Import. Zde vyberte jméno skeneru, v našem případě Umax Astra 4700. 6Okno, které se zobrazí, umožní kompletní nastavení snímání. Nastavte typ předlohy – Odrazová pro tištěné předlohy; v případě, že používáte prosvětlovací nástavec, můžete vybrat i snímání diapozitivů nebo negativů. Poté vyberte barevnost, klepněte na tlačítko Náhled a myší nastavte oblast pro snímání. 7Před samotným snímáním musíte ještě nastavit rozlišení obrazu. Pro snímání černobílého textu by mělo stačit 300 dpi, pro běžné fotografie 600 dpi. U snímání kvalitnějších předloh zvolte vyšší rozlišení. 8Pro snímání z tištěných předloh vyzkoušejte funkci na odstranění tiskového rastru. Vybrat musíte pouze typ předlohy (noviny, časopis, reprodukce). Ovladač může i doostřovat a automaticky nastavit barvy nebo kontrast. 8Pro odborníky je možné poslední ikonou zobrazit i podrobné nastavení křivek, korekcí barev a podobně. Přestože jejich nastavení vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti, nebojte se je vyzkoušet.
TIP: Protože u nás používáme spíše centimetry než palce, klepněte také na ikonu pravítko. Ta bude rozměry a pravítka na okraji náhledu zobrazovat v centimetrech. Obraz můžete snímat negativní, otočený nebo ho oříznout v dané velikosti.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře