21.  11.  2006    Ostatní

Jak efektivně tisknout ze Zoner Media Explorer

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

I nejlevnější inkoustové tiskárny dnes umožňují jednoduchý tisk fotografií, takže můžete mít fotografii z obrazovky na papíře během několika minut, aniž byste museli utíkat do fotosběrny. Náklady při domácím tisku můžete snížit úpravou fotografie a nastavením tisku.

1Spusťte Zoner Media Explorer a pomocí Navigátoru přejděte do složky, v níž jsou uložené fotografie, které si přejete vytisknout. 2Na vybraný obrázek poklepejte levým tlačítkem myši. Daná fotografie se otevře v Zoner Editoru, pomocí něhož můžete fotografii jednoduše vyretušovat, upravit její barevnost, odstranit vady obrazu nebo přidat různé efekty. Návody na snadnou úpravu fotografie naleznete v minulých číslech časopisu JNP. 3Chcete-li z obrázku vytisknout jen určitou část, zvolte z panelu nástroj Výběr obrázku a z nabídky vyberte požadované rozměry. Tažením myší na obrázku označte oblast, kterou si přejete vytisknout. Pro oříznutí obrázku klepněte do vybrané oblasti pravým tlačítkem myši. 4Pokud si přejete obrázek vytisknout celý, ale chcete upravit jeho rozměry, otevřete nabídku Upravit a zvolte příkaz Změna rozměrů. Otevře se nové okno, kde do políček v dolní části okna vepište zvolenou šířku, výšku a rozlišení. Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko OK. 5Pro vytištění obrázku přejděte do nabídky Soubor a zvolte možnost Tisk. Zobrazí se nové okno, kde z nabídky Název vyberte tiskárnu a stiskněte tlačítko Vlastnosti. 6V otevřeném okně přejděte na kartu Papír a kvalita. Jestliže budete fotografii tisknout na speciální fotopapír, vložte jej do zásobníku tiskárny a z nabídky Médium vyberte typ média, které máte k dispozici. Pokud budete fotografii tisknout na běžný kancelářský papír, ponechte aktivní volbu Obyčejný papír. 7V části okna Nastavení kvality vyberte možnost Nejlepší, případně Normální. Možnost Koncept v tomto případě nepoužívejte, neboť vytištěná fotografie by byla velmi nekvalitní. Provedené nastavení uložte klepnutím na tlačítko OK. 8V dialogovém okně Tisk zkontrolujte počet kopií a stiskněte tlačítko OK. Tisk fotografie může trvat i několik minut – záleží na rozměrech tisknutého obrázku a rychlosti vaší tiskárny.
TIP: Plnou verzi programu Zoner Media Explorer 6 Home naleznete na cédéčku přiloženém k JNP 15/05.
TIP: Okno s předvolbami pro nastavení vlastností tisku se může lišit podle typu tiskárny, která je k vašemu počítači připojena.
TIP: Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud fotografii vytisknete při nejlepším nastavení tiskárny na speciální fotopapír.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře