24.  6.  2006    Internet

Jak mít přehled o aktuálních článcích

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Takřka každý větší zpravodajský server v dnešní době svým čtenářům nabízí speciální RSS kanál , pomocí něhož mohou uživatelé během dne velice jednoduše a pohodlně zachytit všechny nově uveřejněné zprávy. Stačí mít nainstalovanou a správně nastavenou čtečku RSS kanálů .

1Podobně jako existuje několik internetových prohlížečů, můžete na internetu objevit i několik různých programů pro práci s RSS kanály. Jednou z nejlepších čteček RSS kanálů je FeedReader – její ovládání je jednoduché a intuitivní a tento program je dostupný zcela zdarma. 2Instalační program FeedReaderu naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k časopisu JNP 06/05. Pro zahájení instalace programu přejděte do sekce Programy, klepněte na odkaz FeedReader 1.3 a ve zobrazeném dialogu stiskněte tlačítko Instalovat. 3Spustí se instalační průvodce, ve kterém odsouhlaste zobrazené licenční ujednání, vyhledejte složku pro instalaci a klepněte na tlačítko Install. Po dokončení instalace zatrhněte v posledním okně možnost Launch FeedReader a stiskněte tlačítko Finish. 4Pokud jste toto dialogové okno přeskočili, můžete FeedReader spustit z nabídky Start, Všechny programy, FeedReader. Jestliže se program nezobrazí na monitoru ani poté, zkontrolujte, zda se automaticky neskryl do Oznamovací oblasti. Pokud ano, klepněte na ikonu FeedReaderu levým tlačítkem myši. 5Pro přidání nového kanálu stiskněte v horní části okna FeedReaderu tlačítko New feed. Otevře se nové okno, do něhož zadejte adresu vybraného RSS kanálu a klepněte na Next. 6Program se připojí k danému serveru a je-li zadaná adresa správně, zobrazí další okno s předvyplněným názvem kanálu, který však samozřejmě můžete změnit podle vlastního uvážení. Pro dokončení průvodce klepněte na tlačítko Finish. 7Přidaný kanál se automaticky zařadí do seznamu My feeds v levé části okna. Klepnutím na vybraný kanál se v pravém podokně zobrazí seznam aktuálních článků na daném serveru. 8Jestliže na název některého článku klepnete levým tlačítkem myši, v dolní části okna se objeví bližší informace o tomto článku (pro přechod na článek klepněte na odkaz Read on), případně automaticky dojde k jeho načtení.
TIP: Pokud si přejete, aby se program FeedReader spouštěl automaticky při startu Windows, proveďte toto nastavení: V horní části okna programu otevřete nabídku Tools, Properties. V seznamu na kartě General přejděte do sekce Startup a zatrhněte možnost Run program on startup. Provedené nastavení uložte stisknutím tlačítka OK.
TIP: Pokud vámi navštěvovaný server umožňuje použití RSS kanálu, hledejte bližší informace o RSS v záhlaví nebo zápatí hlavní stránky.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře