11.  3.  2006    Powerpoint

Jak na jednoduché prohlížení prezentací

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pro vytváření a prohlížení prezentací (dokumentů ve formátu PPS a PPT ) slouží program PowerPoint , který bývá součástí některých verzí kancelářského balíku Office . Pokud však Office na počítači nainstalován nemáte, nebo vám v něm PowerPoint schází, vyzkoušejte jednoduchý prográmek, který umožňuje snadné prohlížení prezentací.

1Připojte se k internetu a spusťte prohlížeč Internet Explorer. Do řádku Adresa vepište www.zive.cz/soubory a stiskněte klávesu Enter. 2Tím se načte nová stránka, kde do kolonky Hledej výraz zadejte PowerPoint a stiskněte tlačítko Hledej výraz. Na odkaz PowerPoint 2003 Viewer klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se okno Stažení souboru, kde klepněte na tlačítko Uložit. 3Vyhledejte složku pro uložení, zkontrolujte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. Velikost souboru je menší než dva megabajty a jeho stahování by nemělo trval déle než sedm minut. 4Otevřete složku, do níž jste instalační soubor uložili, a na program ppviewer.exe poklepejte levým tlačítkem myši. Po odsouhlasení úvodního dialogu proběhne instalace zcela automaticky. 5Otevřete nabídku Start, Všechny programy a poklepejte na položku Microsoft Office PowerPoint Viewer 2003. Při prvním spuštění programu se zobrazí okno s licenčním ujednáním, které je třeba odsouhlasit klepnutím na tlačítko Přijmout. 6Pomocí nabídky v horní části okna přejděte do vybrané složky a na požadovaný soubor ve formátu PPS nebo PPT poklepejte levým tlačítkem myši. Tím dojde ke spuštění prezentace. 7Pro přechod na další snímek klepněte do libovolného místa prezentace levým tlačítkem myši. Bližší možnosti nabízí místní nabídka, kterou zobrazíte klepnutím pravým tlačítkem myši do libovolného místa – můžete tak jednoduše přejít na předchozí snímek, zobrazit libovolný snímek nebo prezentaci ukončit.
TIP: Máte-li na svém počítači PowerPoint nainstalován, pak si samozřejmě tento program instalovat nemusíte. Poklepáním na dokument PPS automaticky dojde ke spuštění prezentace, pokud poklepete na dokument PPT, zobrazí se jednotlivé snímky prezentace v pracovním okně PowerPointu. Pro spuštění prezentace otevřete nabídku Prezentace, Spustit prezentaci nebo stiskněte klávesu F5.
TIP: Je-li PowerPoint Viewer správně nainstalován, stačí pro spuštění prezentace při běžném procházení disku poklepat na požadovaný dokument PPS nebo PPT levým tlačítkem myši.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře