22.  3.  2007    Internet

Jak na pohodlnější vyhledávání

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nástroj Browster vám zrychlí a zpříjemní procházení webových stránek, jejichž seznam byl zobrazen jako výsledek hledání pomocí vyhledávače Google . Umí totiž u nalezených odkazů zobrazit náhledy stránek, na které směřují. Podle nich se pak rozhodnete, zda se stránku vyplatí otevírat, či nikoliv.

1Na cédéčku přiloženém k časopisu JNP 20/05 přejděte do sekce Programy a levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Browster. Otevře se nové okno, kde pro spuštění instalačního programu stiskněte tlačítko Otevřít. 2Úvodní okno přeskočte klepnutím na Next, seznamte se s licenčním ujednáním a vybráním možnosti I Agree jej odsouhlaste. Pro dokončení instalace si vystačíte s klepáním na tlačítko Next. 3Máte-li otevřené okno prohlížeče Firefox, zobrazí se tento dialog, v němž stiskněte tlačítko Yes. Poté dojde k uzavření všech oken tohoto prohlížeče a nainstalování doplňku Browster. 4Pro názornou ukázku, jak Browster funguje, zatrhněte v posledním okně průvodce možnost Show me how Browster works a stiskněte tlačítko Finish. 5Spusťte internetový prohlížeč, přejděte na adresu www.google.com a do políčka pro vyhledávání vepište požadovaná klíčová slova. Po stisknutí tlačítka Vyhledat Googlem se načte stránka se seznamem nalezených webových stránek. 6U názvů stránek si můžete všimnout speciálních ikonek, které sem přidal nástroj Browster. Pokud je ikonka zašedlá, znamená to, že náhled stránky zatím není dostupný a teprve dochází k jeho načítání. 7Jestliže je náhled připraven, je tlačítko Browster celobarevné. Pokud nad ikonku umístíte ukazatel myši, v pravé části okna se zobrazí náhled na stránku, na kterou směřuje daný odkaz. 8Chcete-li si v náhledovém okně prohlédnout spodní část stránky, můžete pro posunutí stránky použít kolečko myši. V daném podokně také můžete velice jednoduše stránkami procházet – stačí klepnout na libovolný odkaz a daná stránka se otevře v okně Browsteru. 9V tom případě určitě využijete tlačítka Zpět a Vpřed na panelu nástrojů, které zastávají stejnou funkci jako v prohlížeči. Užitečná jsou také tlačítka Předchozí a Následující, pomocí nichž můžete popořadě procházet seznam stránek, který vygeneroval vyhledávač. 10Jestliže si přejete stránku, kterou máte zobrazenou v podokně Browsteru, otevřít v klasickém okně prohlížeče, stačí do libovolné části náhledové stránky klepnout levým tlačítkem myši. Chcete-li podokno Browsteru skrýt, umístěte ukazatel myši mimo toto okno, případně do okna klepněte pravým tlačítkem myši.
TIP: Nástroj Browster můžete úspěšně používat v prohlížečích Internet Explorer a Firefox.
TIP: Chcete o nástroji Browster získat nějaké bližší informace? Na hlavním panelu Browsteru klepněte na tlačítko Help a načte se vám nová stránka s podrobnou nápovědou.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře