14.  12.  2005    Internet

Jak na televizní program na webu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Zapomněli jste si koupit noviny s televizním programem, váš přijímač nemá Teletext a potřebujete nutně vědět, co dávají v televizi? Žádný problém, tedy pokud alespoň máte přístup k internetu. Stačí využít službu TVprogram.cz a za okamžik budete vědět co, kde a kdy vysílají.

1Připojte se k internetu, klepněte na tlačítko Start, vyberte program Internet Explorer a přejděte na adresu www.tvprogram.cz. Tím se prohlížeč automaticky přesměruje na stránky serveru SMS.cz. 2V horní části načtené stránky vyberte z nabídek požadované datum, vysílací čas a případně i typ pořadu, o který máte zájem. V seznamu níže zatrhněte stanice, jejichž vysílací program se má vypsat. Pro zobrazení požadovaných údajů stiskněte tlačítko Zobraz. 3Dle zadaného filtru se objeví program vybraných televizních stanic. V horní části seznamu naleznete název aktuálně vysílaného pořadu včetně začátku a konce vysílání. Ve formě grafického ukazatele je také znázorněn průběh vysílání daného pořadu. 4Níže naleznete seznam následujících pořadů včetně krátkého popisu. Pod časem startu vysílání se nacházejí ikony, které vysvětlují typ pořadu. Přesný význam ikon naleznete v dolní části okna nebo po stisknutí tlačítka se symbolem otazníku. 5Pokud vám uvedený popis pořadu nestačí a chcete o něm zjistit bližší údaje, klepněte na jeho název levým tlačítkem myši. Tím se otevře nové okno s doplňujícími informacemi. 6Pomocí této služby můžete mimo jiné vyhledat i přesný čas vysílání pořadu, který zadáte. V levé horní části stránky klepněte na odkaz Vyhledat v TV. Zobrazí se formulář, do něhož vepište název pořadu (či slovo, které ho nejlépe vystihuje), vyberte typ pořadu, datum vysílání, požadovanou stanici a stiskněte tlačítko Zobraz. Následně se níže objeví seznam pořadů, které odpovídají vašemu zadání. 7Další možností je zobrazení televizních tipů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. V levé horní části okna stiskněte odkaz TV Tipy. V pravé části stránky zvolte z nabídky požadované datum, typ pořadu a klepněte na tlačítko Zobraz. Níže se opět zobrazí požadovaný seznam.
TIP: Pokud platíte za čas strávený na internetu (např. při připojení pomocí telefonní linky a modemu) bude pro vás tento způsob zjišťování televizních programů zbytečně finančně náročný … Stačí se totiž zaregistrovat a následně si můžete stáhnout program TV off-line, který dokáže zobrazit seznam pořadů i v době, kdy nejste připojeni k internetu. Aby byla databáze programu celá, stačí vždy v době, kdy budete připojeni k internetu, program aktualizovat s databází programů na serveru SMS.cz.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře