6.  9.  2006    Ostatní

Jak na vlastní HTML fotoalbum

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nafotili jste zajímavé fotografie, které byste rádi na internetu ukázali i ostatním uživatelům? Kromě použití služby Album.cz máte další možnost – vytvořit si speciální HTML fotoalbum , které můžete vystavit na své vlastní webové stránky.

1Instalační program PPSee si můžete stáhnout ze stránek pponec.net/ppsee/ po klepnutí na odkaz Instalátor pro Windows v části Stahuj. Po dokončení stahování zahájíte instalaci poklepáním na uložený soubor PPSeeSetup.exe. 2Úvodní okno přeskočte klepnutím na tlačítko Next, seznamte se s licenční smlouvou a odsouhlaste ji stisknutím tlačítka I Agree. Dále si již vystačíte s klepáním na tlačítko Next. 3Program spustíte zatrhnutím možnosti Run PPSee 1.21 v posledním okně průvodce a stisknutím tlačítka Finish nebo z nabídky Start, Všechny programy, PPSee. Fotografie, z nichž si přejete vytvořit fotoalbum, upravte na požadovanou velikost a uložte je do libovolné složky (např. C:\Fotografie). 4Ve stromové nabídce v levé části PPSee přejděte do složky, v níž máte uložené upravené fotografie, a stiskněte tlačítko Vytvořit nové fotoalbum. Otevře se nové okno, kde naleznete seznam fotografií, které budou do fotoalba zahrnuty. Vybráním libovolné fotografie se v levé části okna zobrazí její náhled. Zatrhněte možnost Po dokončení spustit HTML prohlížeč a přejděte na kartu Parametry. 5Na záložce Šablony si můžete z nabídky vybrat vzhled fotoalba. Záleží čistě na vás, které schéma se vám podle náhledu bude líbit nejvíce. Dále přejděte na záložku Detail a v sekci Exif a ostatní navolte informace, které si přejete u obrázků zobrazit. 6Většina předvoleb na ostatních záložkách je určena spíše pro zkušenější uživatele. Nic vám však nebrání s některými položkami trochu experimentovat – v nejhorším případě se vám vytvořené fotoalbum nebude líbit. Není však nic snazšího, než si vytvořit fotoalbum nové s jiným nastavením. 7Až budete s nastavením spokojeni, stiskněte tlačítko Vytvořit. Vytvoření fotoalba může nějakou dobu trvat – vše závisí na počtu fotografií, které si přejete v HTML fotoalbu zobrazit. Stav převodu můžete sledovat na grafickém ukazateli Průběh. 8Po dokončení převodu by se mělo automaticky otevřít okno výchozího internetového prohlížeče, do kterého se načte vytvořené fotoalbum. HTML fotoalbum disponuje jednoduchým ovládáním, pokud byste si přesto některým tlačítkem nebyli jisti, umístěte nad něj ukazatel myši a po chvíli se zobrazí krátká bublinová nápověda.
TIP: Instalační verzi programu PPSee 1.21 naleznete na cédéčku k JNP 12/05.
TIP: HTML soubory včetně obrázků, které musíte také umístit na web, naleznete v adresáři Album, jež se nachází ve složce, v níž jsou uloženy použité obrázky (v našem případě tedy C:\Fotografie\Album). Podrobný postup krok za krokem, jak HTML galerii obrázků umístit na web, naleznete v časopisu JNP 12/05.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře