8.  9.  2006   

Jak nainstalovat a hrát hru Polda

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na cédéčku JNP 11/05 přinášíme speciálně pro naše čtenáře plnou verzi české hry Polda 1 . Jak ji správně nainstalovat a hrát?

1Po vložení cédéčka do optické mechaniky by se mělo automaticky spustit prostředí cédéčka. Pokud se tak nestalo, stačí poklepat na soubor autorun.exe v některém ze souborových manažerů, třeba v Průzkumníku Windows. 2Abyste mohli hru hrát, je nutné ji nejprve zkopírovat na pevný disk počítače. Najeďte na klepněte zde a stiskněte levé tlačítko myši. 3V následujícím dialogu potvrďte vaši volbu. Na disku zvolte složku, do které chcete hru uložit. Jelikož se na disk bude kopírovat celá složka Polda1, stačí pouze klepnout na OK a hra se uloží do C:\Polda1. 4V otevřeném okně potvrďte vytvoření nové složky Polda1 na pevném disku. Následně můžete kontrolovat průběh akce na grafickém ukazateli. 5Pro snadné spuštění hry doporučujeme nechat si vytvořit jejího zástupce na ploše. Klepněte na tlačítko OK a poté na symbol křížku v horním rohu prostředí cédéčka, který jej zavře. 6Hru spusťte poklepáním na ikonu Polda na pracovní ploše. Úvodní okno s logem Zima Software je nutné uzavřít stisknutím mezerníku. Poté se pohodlně usaďte a pozorně sledujte úvodní animaci, která vám představí začátek herního příběhu. Na jejím konci klepněte na Nová hra. 7Ovládání hry je velice jednoduché. Stačí pouze klepat levým tlačítkem myši. Pohybujete-li se po obrazovce ukazatelem, postupně se zobrazují názvy předmětů a případně činností, které s nimi lze provést. 8Předměty, které lze vzít, si můžete uložit do tzv. inventáře, tedy seznamu věcí, které nosíte stále s sebou a mohou se hodit. Jeho obsah ukážete, když najedete ukazatelem do horního okraje obrazovky a po zobrazení ikonky brašny klepnete levým tlačítkem. 9V levém horním rohu se ukazatel změní na ikonku diskety. Pokud klepnete myší zde, objeví se nabídka, ve které lze hru ukončit, uložit nebo nahrát uloženou pozici, případně vyvolat nabídku nastavení parametrů hry. 10Pokud je možné přejít na sousední obrazovku, ukazatel se na kraji scény, nebo například na dveřích, změní na symbol botičky. Takto může hlavní hrdina Pankrác i nastupovat do auta. 11Použití předmětů je také jednoduché. Stačí na ně klepnout, „uchopit“ levým tlačítkem myši a použít k určité akci, pokud se objeví symbol ozubených koleček s popiskem činnosti.
TIP: Pro lepší přehled nad dialogy si můžete zapnout titulky. Taktéž lze zvolit režim přehrávání hry na celé obrazovce monitoru, případně vypnout hudební doprovod.
TIP: Ukázku návodu ke hře naleznete v sekci Poradna.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře