11.  1.  2007    Ostatní

Jak nastavit oblíbené fotografie jako spořič obrazovky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na pevném disku uložené hezké fotografie, které jste si nafotili pomocí vašeho digitálního fotoaparátu? Pak se vám určitě bude líbit možnost nastavit promítání těchto fotografií jako spořič obrazovky, který se spustí po určité době, kdy nebudete pracovat s počítačem. Stačí si jen vybrat vhodné fotografie a provést jednoduché nastavení.

1Klepnutím pravým tlačítkem myši a vybráním možnosti Nový, Složka si v požadovaném umístění vytvořte novou složku, kterou libovolně pojmenujte. 2Do vytvořené složky tažením myší přesuňte fotografie, jež si přejete zobrazit jako spořič obrazovky. Chcete-li obrázky do této složky pouze zkopírovat, přidržte při tažení myší klávesu Ctrl. 3Stiskněte tlačítko Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Zobrazení, případně klepněte na volné místo na ploše pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte Vlastnosti. 4V otevřeném okně přejděte na záložku Spořič obrazovky a z nabídky vyberte možnost Obrázky. Poté klepněte na Nastavení. 5U položky Použít obrázky ve složce stiskněte tlačítko Procházet. Otevře se nové okno, kde postupným klepáním levým tlačítkem myši vyhledejte složku, v níž jsou uloženy požadované obrázky. 6Po stisknutí tlačítka OK se opět zobrazí okno Nastavení spořiče obrazovky Obrázky, kde můžete tažením posuvných jezdců jednoduše upravit dobu zobrazení fotografií na obrazovce a jejich velikost. 7Máte-li ve vybrané složce uložené i malé obrázky, které byste chtěli roztáhnout na určenou velikost, zatrhněte možnost Roztáhnout malé obrázky. Nezapomeňte však, že roztáhnutím maličkých obrázků dojde ke zhoršení kvality jejich zobrazení. Pokud si u obrázků přejete zobrazovat i jejich názvy, aktivujte položku Zobrazovat názvy souborů. 8Pro nastavení zajímavých efektů při přechodu mezi jednotlivými obrázky zatrhněte možnost Používat mezi obrázky efekty přechodů. Dále je vhodné aktivovat položku Povolit přecházení mezi obrázky pomocí klávesnice, která vám umožní jednoduše procházet mezi obrázky prostřednictvím kurzorových kláves, aniž by došlo k ukončení spořiče obrazovky. 9Stiskněte tlačítko OK a v okně Zobrazení – vlastnosti klepněte na Náhled. Zobrazí se vám náhled na vybraný spořič obrazovky při uloženém nastavení. Pokud jste s nastavením spokojeni, zkontrolujte dobu nečinnosti práce s počítačem, po které se má spořič obrazovky aktivovat, a klepněte na tlačítko OK.
TIP: Chcete váš počítač zabezpečit před použitím neoprávněným uživatelem? Zatrhněte na záložce Spořič obrazovky v okně Zobrazení – vlastnosti možnost Při pokračování zobrazit úvodní obrazovku a stiskněte tlačítko OK. Tím zajistíte, že při přerušení spořiče obrazovky automaticky dojde k přepnutí na úvodní obrazovku – pokud máte všechny uživatelské účty na vašem počítači zabezpečeny heslem, nebude mít potencionální útočník možnost s vaším počítačem vůbec pracovat. Ještě lépe však uděláte, když se naučíte při odchodu od počítače váš systém zamykat pomocí klávesové zkratky Win + L.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře