23.  6.  2006    Ostatní

Jak nastavit ovladače pro televizi

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Z časopisu JNP 05/05 už víte, jak připojit počítač k televizi. Náš průvodce správným nastavením ovladačů grafické karty vám zajistí kvalitní obraz.

1Po připojení správných kabelů do televize a počítače přepněte televizní kanál na AV. Otevřete nabídku Start, Programy, Ovládací panely. Zde poklepejte na ikonu Zobrazení, v otevřeném okně zvolte záložku Nastavení a klepněte na tlačítko Upřesnit. 2Následně zobrazené okno pro upřesnění nastavení grafických ovladačů se u jednotlivých modelů grafických karet mírně liší. Ukážeme si nastavení dvou grafických karet s čipy firem ATI a nVidia. 3V nabídce ovladačů ATI byste měli na záložce Obrazovky vidět dvě zařízení, monitor a televizi. Klepněte na červené zapínací tlačítko a na televizi by měl naskočit obraz v režimu klon (zobrazí se tedy přesně to, co je vidět na monitoru). 4Pokud není vše v pořádku a obraz se například zobrazí černobílý, klepněte na tlačítko TV a otevře se okno pro podrobné nastavení obrazu na televizi. Zde zobrazte záložku Formát a zkontrolujte nastavení normy na PAL. 5Pokud se vám nezdají barvy na televizoru, můžete je na záložce Atributy téhož okna upravit. Posunem táhel upravte kontrast nebo sytost barev. 6Někdy se může stát, že obraz na televizi je vychýlený ze správné pozice uprostřed. Opravte jej tedy klepáním na tlačítka směrových šipek na záložce Nastavení. 7U nastavení ovladačů od firmy nVidia je postup otevření přes nabídku Ovládací panely stejný. Klepněte na záložku s názvem vaší grafické karty. Z nabídky režimů nView vyberte Klonovat. Po zvolení zobrazení Analogový monitor + TV by měl na televizi naskočit obraz shodný s tím na monitoru. 8Pokud je s obrazem něco v nepořádku, klepněte na tlačítko Nastavení zařízení a v otevřeném okně zvolte záložku Nastavení TV, kde navolte správnou zobrazovací normu PAL a typ spojení jako Výstup kompozitního videa. 9Na druhé záložce TV výstup můžete upravit vlastnosti obrazu, jako jas a kontrast. Pomocí položky Filtr můžete obraz úplně stáhnout a doostřit. Na obrázku TV lze po jemných krocích posunovat obraz klepáním na šipky.
TIP: Při propojení počítače s televizí se často objeví rušení v obraze. Na vině většinou bývá rozdílné uzemnění počítače a televize skrze televizní anténu. Řešením je buď televizi odpojit od společné televizní antény (resp. kabelové televize), nebo zakoupení speciálního oddělovacího prvku pro obrazový signál (počítejte s cenou okolo tisíce korun).
TIP: V závislosti na stáří ovladačů a typu grafické karty se mohou některé ovládací prvky v nabídce mírně lišit.
TIP: Netěšte se, že si z televizoru uděláte druhý monitor pro rozšíření pracovní plochy. Přístroj totiž zvládne rozlišení maximálně 1 024 x 768 při frekvenci 50 Hz. Mimo únavy očí se ani ostrost a čitelnost textu nedá srovnat s klasickým monitorem. Televizor je tedy spíše vhodný pro promítání filmů.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře