14.  12.  2005    Ostatní

Jak nejlépe vytisknout fotografie

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pomocí programu Zoner Media Explorer 6 velice snadno vytisknete své digitální fotografie. Program za vás vybrané snímky patřičně upraví a rozmístí na stránku. K dispozici máte 266 tiskových šablon.

1Spusťte program Zoner Media Explorer 6. V okně Průzkumník si vyberete složku, ze které chcete tisknout obrázky. Po stisknutí tlačítka Publikovat zvolte z nabídky Tisk a Export.
TIP: Tisk jedné fotografie z okna Editor je také velmi snadný – stačí v nabídce zvolit Soubor, Tisk.
2V dialogovém okně nejdříve vyberte fotky, které chcete vytisknout. K tomu slouží zatrhávací okénko v levém horním rohu náhledu. Všechny fotografie vyberete tlačítkem Vybrat vše. Zrušení všech zatržítek provedete tlačítkem Zrušit výběr. Jakmile máte vybráno, klepněte na tlačítko Další. 3V dalším kroku si můžete vybrat tiskové šablony. Nelekněte se složitého nastavení u indexových tisků – ty slouží k tisku náhledů s doprovodnými informacemi o fotografiích. Pro začátek si raději vyberte kategorii 05 Pouze obrázky. Zvolte si šablonu podle počtu fotek, které chcete umístit na stránku. 4Pomocí volby Vkládat je možné zapnout automatické otočení fotografií nebo úplně vypnout automatické vložení fotek – to využijete, pokud chcete jiné pořadí fotografií, než v jakém jsou uložené ve složce. 5Program při umísťování fotografií na stránku ořízne fotografie podle rámečku – stejně jako běžný fotolab. Pokud vám to vadí, je možné po klepnutí na fotografii zvolit z nabídky Umístění místo Oříznout volbu Vsadit – ta zachová u fotografie poměr stran a doplní ji bílým pruhem. Volba Roztáhnout fotografii vyplní fotografií celý rámeček. Klepněte na Další. 6Vlevo vidíte náhledy vybraných fotografií a vpravo již náhled první stránky tisku. Mezi jednotlivými stránkami můžete listovat pomocí šipek. Další stránky můžete přidávat a mazat tlačítky Přidat stranu a Smazat stranu. 7Pokud máte fotografii špatně otočenou, klepněte na ni myší a potom z nabídky Transformace vyberte otočení. Pomocí volby Vkládat ještě můžete detailně opravit případné ořezy a deformace. Jakmile máte vše zkontrolováno, naposledy klepněte na tlačítko Další. 8Nyní stačí klepnout na tlačítko Tisk a objeví se okno ovladače tiskárny. Pokud nechcete tisknout okamžitě, můžete si připravený tisk uložit do souboru klepnutím na tlačítko Uložit. Pro pokročilejší uživatele je pod tlačítkem Otevřít v editoru možnost úprav jednotlivých stránek.
TIP: Rozlišení u digitálního fotoaparátu je důležité zejména pro kvalitní tisk. S fotkou z 2Mpx fotoaparátu vytisknete kvalitní obrázek o velikosti běžné fotografie, z 3Mpx modelu ji můžete bez ztráty kvality vytisknout na papír velikost A4.
TIP: Klasická fotografie má poměr stran 2:3, digitální 3:4 – dávejte si proto pozor na příliš velké deformace, které může způsobit volba Roztáhnout. Zejména deformované fotografie lidí nevypadají dobře.
TIP: V každém okamžiku se můžete tlačítkem Zpět vrátit k předchozímu kroku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře