13.  2.  2006    Ostatní

Jak opravit fotografie v Zoner Media Exploreru

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Následujte naše rady a všechny vaše prázdninové fotografie budou perfektní. Poradíme vám, jak opravit zdánlivě nepovedené fotografie pomocí funkcí úprava kolinearity a srovnání horizontu v programu ZME.

1Z nabídky Start, Všechny programy spusťte program Zoner Media Explorer 6.
2Navigátoru, který je v levé části úvodního okna najděte ve stromu složku s fotografiemi.
3Na vybrané fotografii v okně Průzkumník dvakrát poklepejte myší, automaticky se zobrazí v okně editoru. 4Z nabídky Nástroje vyberte úprava kolinearity. Přes obrázek se zobrazí dvě linky, které pomocí myši nastavte na části budov, které mají být rovnoběžné. 5Linky přemisťujte tak, že na nich stiskněte levé tlačítko a následně táhněte do požadované pozice.
6Po dokončeném umístění linek nezapomeňte zatrhnout možnost Automatický ořez, poté stiskněte tlačítko Použít. 7Výsledný obrázek je užší bez ořezaných částí. Bez automatického ořezu se totiž zobrazí neestetické černé okraje. 8Výsledný obrázek uložte stiskem tlačítka s ikonou diskety.
9Snímky pořízené při nevhodně nakloněném fotoaparátu lze opravit přesným pootočením obrázku o úhel zvolený tažením linky. 10Vyberte fotografii, která se hodí pro tento druh opravy. Dvakrát na ni poklepejte myší, zobrazí se v okně editoru. 11Z nabídky Nástroje vyberte možnost Srovnání horizontu. Nyní se přes obrázek zobrazila vodorovná linka. 12Uchopte linku stiskem levého tlačítka myši a vyberte na fotografii rovinu, podle které se má obrázek narovnat. 13Zatrhněte volbu Automatický ořez a stiskem tlačítka Použít dokončete operaci. 14Upravený obrázek uložte stiskem tlačítka pro uložení souboru.
TIP: Pokud stanovíte linku svislým směrem, můžete vyrovnat např. rozhlednu či věž.
TIP: Nemáte-li program Zoner Media Explorer 6, můžete si stáhnout zkušební verzi z www.zoner.czX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře