31.  10.  2005    Ostatní

Jak ovládat CD JNP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ke každému vydání JNP je přiloženo cédéčko se spoustou programů, hrami a dalšími aplikacemi. Jejich vyhledání a případná instalace je velice jednoduchá.

TIP: Pro okamžitý přehled nad programy uloženými na cédéčku je připraven jejich seznam na druhé straně papírového obalu.
TIP: Pokud si přejete hlavní okno přesunout na jiné místo na pracovní ploše monitoru, najeďte ukazatelem myši do volného prostoru v červeném pruhu a se stisknutým levým tlačítkem myši jej přetáhněte do požadované polohy.
1Přesvědčte se s námi, že ovládání užitečného cédéčka zvládne i začínající uživatel. Vyjměte cédéčko z papírového obalu a vložte jej do CD mechaniky vašeho počítače. 2Po zasunutí do mechaniky a jejím zavření by mělo dojít k automatickému naběhnutí hlavního okna ovládacího prostředí cédéčka.
TIP: V případě, že se vám cédéčko samo nespustí, hledejte návod pro řešení tohoto problému v Poradně na straně 20 časopisu JNP 4/05.
3V horním pruhu okna naleznete uvedené číslo vydání JNP, název hlavního tématu cédéčka, políčko pro vyhledávání v obsahu cédéčka dle klíčových slov a čtyři ovládací tlačítka. 4Pro snadné procházení obsahem cédéčka postupně klepejte na názvy jednotlivých záložek, čímž dojde k přepínání mezi nimi. 5Záložka, na které se právě nacházíte, se automaticky zvýrazní. V levé části navštívené sekce se nachází její stručný popis, který může obsahovat i zvýrazněné aktivní odkazy. Ty slouží pro rychlé přepnutí do té části záložky, která obsahuje vybraný program. 6Popisek každého programu zahrnuje informace pro uživatele, týkající se jeho přesného názvu, jazyka a velikosti instalace, typu programu a operačních systémů, pro které je určen. 7Pro další práci s vybraným programem je nutné klepnout na jeho název. V otevřeném dialogu máte možnost zvolit, jak s programem naložíte, případně lze práci s ním opustit tlačítkem Zpět. Mezi nejčastější volbu patří klepnutí na tlačítko Instalovat pro zahájení instalace programu do vašeho počítače. Pokud si program přejete pouze uložit na disk, zvolte Kopírovat. Po otevření okna Uložit jako najděte vhodnou složku a klepněte na Uložit. 8Pro snadnější vyhledávání programů a dalších aplikací využijte vyhledávací políčko. Vepište do něj klíčové slovo a stiskněte klávesu Enter, popř. klepněte na tlačítko se symbolem lupy. Ze seznamu záložek, které vámi zadané slovo obsahují, si vyberte tu, která nejvíce odpovídá hledanému slovu. 9Pokud si nebudete vědět rady s ovládáním cédéčka, navštivte speciální záložku s nápovědou, která se skrývá pod tlačítkem se symbolem otazníku.
TIP: Pro návrat k úvodníku najeďte ukazatelem myši na název Jak na počítač a klepněte na něj levým tlačítkem myši.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře