17.  10.  2005    Internet

Jak poslat velký soubor přes internet

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud někomu potřebujete poslat soubor větší než jeden megabajt, rozhodně byste se o to neměli pokoušet prostřednictvím e-mailu. Ten totiž pro odesílání velkých souborů není určen, proto je lepší využít služeb serveru Úschovna.cz !

1Připojte se k internetu a poklepáním na ikonu Internet Exploreru spusťte internetový prohlížeč. Přejděte na adresu www.uschovna.cz a v dolní části stránky klepněte na odkaz Příjem. 2V zobrazeném průvodci do patřičných buněk zadejte jméno a e-mailovou adresu odesílatele a příjemce. Chcete-li příjemci sdělit nějakou zprávu, vepište ji do textového políčka v dolní části okna. Pro zobrazení další části průvodce stiskněte tlačítko Dále. 3Načte se nová stránka, kde můžete nadefinovat seznam souborů, které si přejete odeslat. Po stisknutí tlačítka Procházet se zobrazí okno Zvolte soubor. V tomto okně přejděte do vybrané složky, požadovaný soubor označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte Otevřít. 4V seznamu Soubory k odeslání se objeví cesta k vybranému souboru. Chcete-li připojit další soubor, opět stiskněte tlačítko Procházet a postupujte stejným způsobem jako v předchozím kroku. V rámci jednoho balíku můžete do Úschovny.cz nahrát soubory o celkové velikosti 10 megabajtů. 5Po stisknutí tlačítka Dále se zobrazí maličké dialogové okno, ve kterém můžete sledovat stav nahrávání vybraných souborů na server. Doba nahrávání závisí na velikosti přenášených souborů a rychlosti vašeho připojení k internetu. 6Po dokončení přenosu se zobrazí poslední okno a dojde k automatickému odeslání e-mailu na adresu odesílatele a příjemce. Zpráva by měla do schránky dorazit během několika minut. 7Pro zobrazení obsahu zprávy poklepejte na daný e-mail levým tlačítkem myši. Pokud se příjemce rozhodne některý z uložených souborů stáhnout, stačí v seznamu Uložené soubory na vybraný odkaz klepnout levým tlačítkem myši.
TIP: Pro snížení doby nutné k přenosu souborů na server Úschovna.cz vybrané soubory předem zkomprimujte do formátu ZIP. Na soubor klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Odeslat, Komprimovaná složka (metoda ZIP).
TIP: Soubor je ze serveru automaticky odstraněn po jeho stáhnutí příjemcem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

SendFile.cz SendFile.cz 11.  5.  2016 17:13
a ko 28.  3.  2012 15:01
Přidat příspěvek Zobrazit vše