2.  8.  2006    Windows XP

Jak používat Správce úloh systému Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete zjistit bližší informace o výkonu počítače, zobrazit seznam spuštěných programů či procesů nebo ověřit stav připojení k síti? Tyto a mnohé další údaje zjistíte pomocí programu Správce úloh , který je standardní součástí operačního systému Windows XP .

1Stiskněte klávesovou kombinaci Ctrl + Alt + Del. Pokud se k systému přihlašujete pomocí úvodní obrazovky, měl by se po chvíli spustit program Správce úloh. Jestliže pro přihlašování používáte přihlašovací dialog, otevře se okno Zabezpečení systému Windows, kde klepněte na tlačítko Správce úloh. 2Seznam spuštěných programů naleznete na záložce Aplikace. U názvu každé spuštěné úlohy je také uveden její stav. Pokud se při běhu programu vyskytly potíže a program s vámi přestal komunikovat, naleznete zde místo běžného stavu Spuštěno popisek Neodpovídá. V takovém případě můžete program násilně ukončit stisknutím tlačítka Ukončit úlohu. 3Na kartě Procesy zobrazíte seznam všech procesů, které běží ve vašem počítači. Poměrně užitečnou informací je hodnota využití CPU a paměti. Chcete-li u procesů zobrazit i další informace, přejděte do nabídky Zobrazit, Vybrat sloupce a v otevřeném okně zatrhněte požadované položky. 4Klepněte na záložku Výkon. Zde naleznete grafické ukazatele využití procesoru, historii jeho využití a hodnoty využití stránkovacího souboru. Podrobné informace, určené spíše pro zkušené uživatele nebo správce systému, naleznete v dolní části okna. 5Pokud je váš počítač připojený do počítačové sítě, může pro vás být zajímavá i karta Sítě, kde naleznete grafické znázornění výkonu sítě a bližší informace o daném síťovém připojení. 6Jestliže na vašem počítači používáte rychlé přepínání uživatelů, můžete na záložce Uživatelé zobrazit seznam uživatelů, jež jsou stále připojeni k počítači. Jedná se o ty uživatele, kteří se namísto odhlášení od systému přepnuli pomocí tlačítka Přepnout uživatele do úvodní obrazovky. 7Chcete-li vybranému uživateli odeslat zprávu, označte jej klepnutím myší a stiskněte tlačítko Odeslat zprávu. Do otevřeného okna vepište titulek, text zprávy a klepněte na tlačítko OK. Vytvořená zpráva se uživateli zobrazí při příštím přihlášení k systému.
TIP: Správce úloh můžete spustit také tak, že na volné místo na hlavním panelu klepnete pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberete možnost Správce úloh.
TIP: Program Správce úloh je také možné velice rychle spustit pomocí klávesové kombinace Ctrl + Shift + Esc.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře