8.  2.  2006    Word

Jak pracovat s odrážkami

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Naučíme vás vkládat odrážky, díky kterým se text stane přehlednějším. Odrážky jsou tečky nebo jiné symboly vložené zpravidla před odstavce. Vytvoří se tak nečíslovaný seznam, při použití čísel vznikne číslovaný seznam.

1Spusťte Word. Začněte vytvářet číslovaný seznam zadáním čísla 1 a stiskem mezerníku. Po napsání věty stiskněte Enter a na další řádek se automaticky doplní odrážka číslo 2. Takto pokračujte dále do napsání celého seznamu. 2Jestliže chcete skončit s vytvářením seznamu, stiskněte dvakrát klávesu Enter. Pro odstranění odrážky použijte klávesu Backspace. 3Pro vytvoření nečíslovaného seznamu napište symbol * , stlačte mezerník a pokračujte v psaní textu. Po stisku klávesy Enter na konci věty se symbol * změní na symbol s platností pro celý vytvářený seznam. 4Pokud na konci věty stisknete najednou klávesy Shift a Enter, na dalším řádku se nevytvoří odrážka, ale zarovnání textu se zachová. Střídáním této funkce se stiskem klávesy Enter vytvoříte úhledný seznam. 5Pro volbu vzhledu odrážek klepněte na nabídku Formát a zde zvolte Odrážky a číslování. V záložce Odrážky zobrazíte nabídku symbolů, ze které si jeden vyberte šipka k barevné vlevo dole a stiskněte OK. 6Zvolený symbol se zobrazí jako odrážka. Pokračujte v psaní textu.
7Odrážky lze přidat k již napsanému textu. Nejprve označte myší úsek textu, který chcete změnit na odrážky. Nyní stiskněte tlačítko odrážek na panelu nástrojů. 8Pro použití čísel znovu vyberte text myší a stiskněte tlačítko číslování.
TIP: V nabídce Odrážky a číslování můžete měnit i styl číslování.
TIP: Víceúrovňové odrážky a číslování vytvoříte v záložce nabídky Odrážky a číslování.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře