11.  7.  2006    Outlook

Jak pracovat s přílohami e-mailu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete kolegům nebo kamarádům doručit dokument, tabulku nebo obrázek? Daný soubor jim odešlete pomocí elektronické pošty. Připojení požadované přílohy k e-mailu je velice jednoduché a navíc budou mít adresáti soubor dostupný během několika minut po odeslání zprávy.

1Při odesílání e-mailů s přílohami pamatujte na to, že někteří příjemci se mohou k internetu připojovat pomocí pomalé telefonní linky a modemu nebo technologie GPRS a stáhnutí zprávy s přílohou o velikosti několika megabajtů jim může trvat i několik desítek minut. Bez předchozí domluvy s příjemcem proto k e-mailu nepřikládejte přílohu větší než jeden megabajt. V opačném případě raději využijte službu www.uschovna.cz. 2Velikost připojených souborů můžete několikanásobně snížit jejich komprimací ve formátu ZIP. Pokud používáte operační systém Windows XP, stačí požadované soubory označit myší a na libovolnou vybranou položku klepnout pravým tlačítkem myši. Tím se vysune místní nabídka, kde zvolte možnost Odeslat, Komprimovaná složka (metoda ZIP). 3Pro připojení přílohy k e-mailu stiskněte v okně nové zprávy tlačítko Vložit soubor (ikonka s kancelářskou sponkou), případně zobrazte nabídku Vložit, Soubor. Otevře se nové okno, kde přejděte do složky se souborem, který chcete odeslat, vybraný soubor označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte Vložit. 4Seznam připojených souborů včetně jejich velikosti naleznete u položky Připojit. Budete-li chtít některou přílohu ze seznamu odstranit, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Vymazat nebo ji označte a stiskněte klávesu Delete. 5Abyste e-mail, ke kterému je připojena příloha, rozeznali na první pohled, zobrazuje se u něj ve sloupečku Příloha symbol kancelářské sponky. Pro zobrazení seznamu připojených souborů na zprávu poklepejte levým tlačítkem myši a zaměřte se na část Přílohy. 6Kvůli vyšší bezpečnosti připojené soubory nikdy neotevírejte přímo z e-mailu, ale nejprve je uložte na pevný disk a prověřte antivirovým programem. Na vybranou přílohu klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Uložit jako. Otevře se nové okno, kde vyberte složku pro uložení, zkontrolujte název a příponu přílohy a stiskněte tlačítko Uložit. 7Jestliže je k e-mailu připojeno několik souborů a chcete je na pevný disk uložit všechny najednou, otevřete nabídku Soubor a klepněte na příkaz Uložit přílohy. Zobrazí se dialog Uložit všechny přílohy, kde podržením klávesy Ctrl a klepnutím levým tlačítkem myši označte přílohy, které chcete uložit, a stiskněte tlačítko OK. 8Vyhledejte složku pro uložení vybraných příloh a stiskněte tlačítko OK. Pro uzavření okna Uložit všechny přílohy klepněte na Zavřít. 9Před otevřením uložené přílohy ji nezapomeňte prověřit aktualizovaným antivirovým programem. Na vybraný soubor klepněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídce vyberte příkaz pro spuštění antivirového programu.
TIP: Chcete-li najednou označit několik souborů, stiskněte tlačítko Ctrl a za stálého držení tohoto tlačítka na vybrané položky klepněte levým tlačítkem myši.
TIP: Vybraný soubor také můžete k e-mailu velice jednouše připojit tak, že na něj klepnete pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberete možnost Odeslat, Příjemce pošty. Po chvílí se otevře okno nové zprávy s přiloženým souborem, kde zadejte požadovaného příjemce, předmět, vlastní text zprávy a stiskněte tlačítko Odeslat.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře