10.  7.  2006    Internet

Jak pracovat s programem StrongDC++

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

StrongDC++ je speciální program pro snadné sdílení a stahování dat mezi uživateli internetu. Pokud máte na pevném disku uložené zajímavé fotografie z dovolené nebo domácí video, o které byste se chtěli podělit s kamarádem, můžete pro přenos vybraných souborů vyzkoušet právě tento snadný způsob.

1Do mechaniky vložte přiložené cédéčko k časopisu JNP 7/05, přejděte do sekce Hlavní téma a klepněte na odkaz StrongDC++. Otevře se nové okno, kde stiskněte tlačítko Kopírovat a vyhledejte složku, do které si přejete archiv RAR, ve kterém je program komprimován, uložit. 2Přejděte do složky, do které jste si archiv strongdc-100rc8.rar uložili, a klepněte na něj pravým tlačítkem myši. Máte-li na počítači nainstalován program ZipGenius, zobrazí se místní nabídka, ve které přejděte do menu ZipGenius, Extract here, to sdc-100rc8. 3Otevřete složku sdc-100rc8 a poklepejte na program StrongDC.exe. Automaticky by se mělo otevřít okno Settings, kde do obrazovky General vepište vaši přezdívku, vyberte typ připojení a v části Connection Settings zvolte možnost Active. Pokud se vám toto okno automaticky nezobrazilo, můžete jej otevřít z nabídky File, Settings. 4Připojení k převážné většině hubů je podmíněno nasdílením určitého množství dat. Přejděte na položku General, Sharing a v pravé části okna zatrhněte ty složky s fotografiemi a domácím videem, které si přejete nasdílet. Tyto složky budou moci ostatní uživatelé procházet a stahovat z nich uložená data. 5Přesné informace o kapacitě sdílených souborů naleznete u položky Total size. Až bude velikost sdílených dat dostatečná (pro připojení k uvedenému hubu je nutné sdílet alespoň 1 GB dat), uzavřete okno Settings stisknutím tlačítka OK. 6V hlavním okně programu klepněte na ikonu s hvězdičkou a stiskněte tlačítko New.... Otevře se nové okno, kde zadejte libovolné označení hubu a do políčka níže vepište adresu airline.no-ip.biz. Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko OK. 7Vytvořenou oblíbenou položku označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Connect. Máte-li nasdíleno dostatečné množství dat, po chvíli by se měla zobrazit úvodní obrazovka s bližšími informacemi a pravidly používání daného hubu. 8V pravé části okna naleznete seznam připojených uživatelů. Na vybraného uživatele, jehož sdílená data si chcete prohlédnout, poklepejte levým tlačítkem myši. Po chvíli se otevře stromová struktura sdílených složek. Jednotlivými složkami můžete podobně jako v Průzkumníku Windows procházet poklepáním levým tlačítkem myši. 9Budete-li si chtít vybraný soubor stáhnout do svého počítače, poklepejte na něj levým tlačítkem myši. Jestliže si přejete stáhnout celou složku, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Download. 10Podrobnosti o průběhu stahování naleznete v dolní části okna. Po dokončení stahování naleznete daný soubor, při výchozím nastavení programu, v adresáři Downloads, který se nachází ve složce, v níž je uložený program StrongDC++.
TIP: Nemáte na počítači nainstalován program, který umí pracovat s archivy ve formátu RAR? Nainstalujte si zkušební verzi programu WinRAR (www.winrar.cz) nebo vyzkoušejte freewarový program ZipGenius (www.zipgenius.it), o kterém píšeme v Poradně v časopise JNP 7/05 na straně 20.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře