7.  4.  2006    Ostatní

Jak přehrát film na DVD na počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Velké množství dnešních počítačů je vybaveno mechanikou DVD , kterou je možné, kromě přehrávání klasických cédéček s různým obsahem, využít zejména k přehrávání DVD médií , na kterých se distribuují nejnovější filmy. Jak jej přehrát?

1 Do DVD mechaniky vložte dévédéčko s filmem, na který se chcete podívat. Po chvíli by se mělo zobrazit okénko Přehrát, ve kterém vyberte možnost Přehrát disk DVD Video a stiskněte tlačítko OK. Tím se spustí přehrávač Windows Media Player a začne přehrávání filmu. 2 Pokud se toto okno nezobrazilo, otevřete nabídku Start, dále Všechny programy a klepněte na položku Windows Media Player. V horní části okna přehrávače přejděte do menu Přehrát a zvolte možnost DVD, VCD nebo zvukový disk CD. 3 Přehrávání můžete ovládat pomocí tlačítek v dolní části okna přehrávače. Stisknutím tlačítka Přehrát zahájíte přehrávání filmu, klepnutím na tlačítko Pozastavit můžete přehrávání na chvíli pozdržet, případně stisknutím Zastavit je možné přehrávání ukončit. 4 Pro rychlejší procházení filmem použijte tlačítka Převinout zpět nebo Rychle převinout vpřed. Chcete-li přejít na nějakou kapitolu, stiskněte tlačítko Předchozí nebo Další, případně na požadovanou kapitolu v Seznamu stop poklepejte levým tlačítkem myši. 5 Na určitou část filmu také můžete rychle přejít jednoduchým tažením táhla Hledat. Na táhlo klepněte levým tlačítkem myši a za jeho stálého držení táhněte myší požadovaným směrem. Až budete s pozicí táhla spokojeni, levé tlačítko myši uvolněte. 6 Pro zobrazení filmu na celou obrazovku otevřete v horní části okna Windows Media Playeru nabídku Zobrazit a klepněte na položku Celá obrazovka nebo v pravé části přehrávače stiskněte tlačítko Zobrazit celou obrazovku. 7 Budete-li chtít přehrávání na celou obrazovku ukončit, klepněte do libovolné části přehrávače pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Ukončit režim celé obrazovky nebo v pravé dolní části okna klepněte na tlačítko Ukončit režim celé obrazovky.
TIP: Pro rychlé přepínání mezi zobrazením filmu v okně a na celou obrazovku také můžete použít klávesovou kombinaci levý Alt + Enter.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře