3.  11.  2006   

Jak převést cédéčko do formátu MP3

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Oblíbená hudební cédéčka si můžete velice jednoduše převést pomocí programu CDex do formátu MP3 a písničky tak uložit na pevný disk vašeho počítače. Dané skladby je pak možné poslouchat i bez neustálé výměny cédéček.

1Do mechaniky CD-ROM vložte přiložené cédéčko k JNP 13/05 a přejděte do sekce Programy. Na načtené záložce klepněte levým tlačítkem myši na odkaz CDex 1.51 a v otevřeném okně stiskněte tlačítko Otevřít. 2Pro nainstalování programu do systému klepejte v jednotlivých obrazovkách průvodce na tlačítko Next a ve finální obrazovce stiskněte tlačítko Install. Po dokončení instalace program CDex spustíte z nabídky Start, Všechny programy, CDex nebo poklepáním na ikonu CDex na ploše. 3V horní části okna přejděte do nabídky Options, Settings a zobrazte kartu Filenames. Ve výchozím nastavení se hudební soubory převedené do MP3 ukládají do této složky. Chcete-li její umístění změnit, stiskněte tlačítko Select Directory a požadovanou složku vyberte ze seznamu. 4Do mechaniky vložte hudební cédéčko, které si přejete převést do MP3. Po chvíli se v hlavním okně programu CDex zobrazí seznam skladeb, jež jsou na cédéčku uloženy. Pokud se tak nestalo, zkontrolujte, zda máte v této nabídce vybranou správnou mechaniku. 5Požadované skladby ze seznamu si můžete velice jednoduše přehrát pomocí tlačítek v horní části okna. Pro zahájení přehrávání označené skladby stiskněte tlačítko Play audio track(s). Jestliže si přehrávání přejete Pozastavit nebo Ukončit, použijte k tomu tlačítka Pause playing a Stop playing. 6Do připravených políček vepište jméno interpreta, název alba a rok jeho vydání. Z nabídky Genre vyberte, o jaký typ hudby se jedná. Chcete-li k jednotlivým písničkám přiřadit jejich názvy, klepněte postupně na jednotlivé položky v seznamu pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Rename Track, případně stiskněte klávesu F2. 7Do zobrazeného políčka vepište požadovaný název a pro jeho uložení stiskněte klávesu Enter. Pokud si přejete do formátu MP3 uložit všechny písničky z daného cédéčka, označte je pomocí klávesové kombinace Ctrl + A a stiskněte tlačítko Extrack CD track(s) to Compressed Audio File(s). 8V případě, že do formátu MP3 chcete převést jen některé písničky, přidržte klávesu Ctrl a v seznamu je označte klepnutím levým tlačítkem myši. Až budete s výběrem spokojeni, stiskněte tlačítko Extrack CD track(s) to Compressed Audio File(s). 9Zobrazí se dialogové okno, ve kterém jste pomocí grafických ukazatelů informováni o stavu převádění písniček do formátu MP3. Po dokončení převodu naleznete vytvořené MP3 soubory ve složce, jejíž umístění můžete zjistit podle kroku 3.
TIP: Pro přehrání převedených písniček přejděte do nastavené složky a na požadovanou skladbu poklepejte levým tlačítkem myši. Tím se daná písnička začne automaticky přehrávat v nastaveném multimediálním přehrávači.
TIP: Aby bylo možné na počítači přehrávat hudbu, je nutné, aby byla v počítači nainstalována zvuková karta a správně připojené reproduktory.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře