21.  4.  2006    Ostatní

Jak připojit MP3 přehrávač k počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Je jisté, že počet přehrávačů hudby v  MP3 mezi uživateli roste. Budete i vy tím šťastným, kdo jej objeví pod vánočním stromečkem?

1Rady pro rychlé uvedení MP3 přehrávače do provozu obsahuje balení od výrobce. My vám v několika krocích poradíme, jak do něj snadno nahrát hudbu v MP3 z počítače. 2MP3 přehrávač je zařízení, které se k počítači připojuje zasunutím příslušného konektoru do zásuvky USB na zadní nebo přední stěně počítačové skříně. 3Po připojení k počítači se MP3 přehrávač chová stejně jako přenosný USB disk, tzv. klíčenka. Operační systém Windows XP jej automaticky nalezne a po prohledání obsahu jeho paměti se zobrazí okno Průzkumníka Windows. Jelikož přehrávač na začátku práce neobsahuje žádné soubory, okno Průzkumníka je prázdné. Systém sám určí písmeno, podle kterého lze s přehrávačem pracovat jako s diskem. 4Ponechte jej otevřené a najeďte ukazatelem myši na ikonu Tento počítač a dvakrát na ní klepněte levým tlačítkem myši. Na vašem disku nalezněte složku se soubory MP3, které chcete nahrát do paměti přehrávače. 5Složky s MP3, které chcete kopírovat do přehrávače označte myší, popřípadě držte klávesu Ctrl a klepejte levým tlačítkem myši na jednotlivé složky. 6Po zvolení výběru jednoduše držte levé tlačítko myši na označených složkách a přetáhněte do okna přehrávače. Tím dojde k zahájení kopírování souborů. 7Po zkopírování složek se soubory do paměti přehrávače je můžete libovolně přejmenovávat. Stačí klepnout pravým tlačítkem na složce a po potvrzení možnosti Přejmenovat napsat zvolený název. 8Uzavřete okno s obsahem paměti přehrávače a věnujte pozornost ikonám v pravé oblasti na panelu s tlačítkem Start. Před odpojením přehrávače od počítače je nutné jej tzv. bezpečně odebrat. Klepněte dvakrát levým tlačítkem myši na ikoně Bezpečně odebrat hardware a v následujícím okně zvolte Ukončit a poté stiskněte OK.
TIP: Po připojení k počítači s operačním systémem Windows 98 je nutné nainstalovat ovladače z přiloženého cédéčka pro správnou komunikaci přehrávače s počítačem.
TIP: Některé přehrávače díky jejich miniaturizaci neobsahují konektor USB, avšak jsou vybaveny externím propojovacím kabelem USB. Připojení s ním probíhá podobně jako s konektorem, který je pevně zabudovaný v těle přístroje.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Re: pomoc martin 10.  7.  2011 2:44
pomoc martin 10.  7.  2011 2:21
Přidat příspěvek Zobrazit vše