15.  1.  2007    Internet

Jak si koupit letenku přes internet

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Přejete si snadno, rychle a levně koupit letenku? Využijte on-line rezervační systém Letuška.cz , pomocí něhož si můžete koupit letenku takřka do celého světa. Při objednávce si vystačíte pouze s počítačem připojeným k internetu a koupě letenky vám nezabere více než několik minut.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.letuska.cz. Přihlaste se do systému a na hlavní stránce vyplňte políčka Místo odletu a Cíl cesty. Z nabídek v pravé části okna nadefinujte datum a čas vašeho odletu a příletu. Pro zobrazení podrobného kalendáře klepněte na ikonu kalendáře. 2Otevře se nové okno, kde naleznete kompletní přehled dnů v aktuálním měsíci. Pro vybrání správného dne do políček Datum cesty tam nebo Datum cesty zpět stačí na daný den klepnout levým tlačítkem myši. Pro změnu měsíce nebo roku použijte tlačítka v horní části kalendáře. 3Z nabídky vyberte vhodný způsob hledání a stiskněte tlačítko Pokračovat. Nejpoužívanějším způsobem je hledání letu podle tarifu, při kterém vám systém nabídne zejména finančně výhodné lety. 4Po zvolení způsobu hledání se vám zobrazí rozšířený formulář, kde zkontrolujte nabídky Místo odletu a Cíl cesty. Máte-li zájem o zpáteční letenku, zatrhněte možnost Zpáteční letenka. 5Z nabídky zvolte cestovní třídu a níže nadefinujte typ a počet pasažérů. Pomocí předvoleb ve spodní části okna vyberte požadované ověření dostupnosti a stiskněte tlačítko Pokračovat. 6Po chvíli se zobrazí nová stránka s grafickým ukazatelem, který indikuje vyhledávání a vyřazování obsazených letů. Po dokončení vyhledávání se automaticky objeví seznam tarifů, které odpovídají vašemu zadání. 7V zobrazené nabídce si můžete vybrat požadovaný tarif – kromě ceny se při výběru budete určitě rozhodovat také podle minimální a maximální doby pobytu v dané destinaci, možnosti změn v rezervaci, vrácení vystavené letenky atd. 8Pokud na položky, které jsou označeny tučně, klepnete levým tlačítkem myši, zobrazí se nové okno s podrobnou nápovědou. Požadovaný tarif vyberte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Pokračovat. 9Odpovídající let označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko Ukázat cenu. V případě, že si daný let přejete rezervovat, stiskněte tlačítko Pokračovat. Po chvíli se načte nová stránka, kde naleznete cenu a plán letu. Pro rezervaci daného letu stiskněte tlačítko Rezervovat. 10Zobrazí se formulář Údaje o pasažérovi, kde vyplňte všechny požadované údaje, vyberte způsob platby a převzetí letenky a odsouhlaste obchodní podmínky. Po stisknutí tlačítka Pokračovat systém provede rezervaci a přidělí unikátní kód. Od tohoto okamžiku si můžete být jisti, že vaše letenka je rezervována.
TIP: Pro rezervaci letenek pomocí portálu Letuška.cz je nutná registrace, kterou provedete klepnutím na tlačítko Nový účet v okénku Přihlášení. Poté se zobrazí formulář, v němž vyplňte všechny požadované údaje a stiskněte tlačítko Pokračovat.
TIP: Po dokončení rezervace obdržíte na uvedenou elektronickou adresu potvrzující e-mail a poté budete kontaktováni operátorem, se kterým se dohodnete na detailech platby a převzetí či doručení vaší letenky.



X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře